“To, co mě navíc udržuje při energii, elánu a radosti, je právě práce”: Iva Janžurová dostala další cenu

Febiofest je pražský filmový festival, který probíhal každý rok od 1993 na jaře, ale v roce 2020 poprvé kvůli pandemii koronaviru probíhá na podzim.

Zdroj: magazin.aktualne.cz

Zahájení se uskutečnilo v pátek, a prezident festivalu Fero Fenič předal několik cen známým hercům a režisérům. Festivalu nezúčastnil Milan Lasica, který dostal ocenění. Zůstal domů na Slovensku, kvůli tomu, že území před několika dny zařadilo ČR do nebezpečných zemi.

Zdroj: magazin.aktualne.cz

Iva Janžurová také dostala ocenění, a byla moc šťastná. Celý den se na festivalu usmívala. “Člověk by neměl dostávat ceny moc často, aby si jich víc vážil a mezitím se snažil o další úlovky,” řekla Iva.

Herečka v dubnu oslavila své 79. narozeniny, ale stale zůstává velmi aktivní, a moc často hraje v divadle a natáčí se ve filmech. Má vlastní recept, kvůli němu i ve svém věku vypadá o několik let mladší.

Zdroj: super.cz

“Nevím, jestli se nějak nevysmívám času, možná bych se už měla chovat zdrženlivěji. Ale mě baví být taková hybná, dokud můžu. Mám už artrózu v jednom koleni a to mě trápí, ale chci se tomu pořad bránit. To, co mě nejvíc udržuje při energii, elánu a radosti, je právě práce,” prozradila herečka.

Zdroj: irozhlas.cz

Share