„To není žádná legrace a jsme 14 dní před kolapsem,“ vysvětlil Jan Hamáček nutnost zpřísnění opatření: Roman Prymula vystoupí v pondělí večer

Ministr vnitra Jan Hamáček podporuje rozhodnutí vlády o zpřísnění opatření a vysvětluje, proč je nutné tak učinit. Jedním z hlavních důvodů, které ministr nazývá, je velká pravděpodobnost zvýšení počtu zemřelých. V pondělí večer o tom bude mluvit také ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Ministr vnitra Jan Hamáček v rádiu Impuls vysvětlil, že vláda zná kapacity českého zdravotnického systému na týdny dopředu.

Zdroj: Blesk.cz

Pokud tedy nyní nezpomalíme šíření viru, může to přetížit zdravotní systém. Počet hospitalizovaných se totiž neustále zvyšuje, zvyšuje se také počet pacientů ve vážném stavu.

Pokud tak bude pokračovat, budou lékaři nuceni vybírat si mezi pacienty ve vážném stavu, které budou muset připojit na ventilátor.

Zdroj: Profimedia

„Snažím se lidem vysvětlit, že to není žádná legrace a že jsme 14 dní před kolapsem,“ řekl Jan Hamáček v rádiu Impuls.

O víkendu ministr uvedl, že opatření je třeba zpřísnit, jinak by se v ulicích mohly objevit mrazáky na mrtvoly. Těmito výroky vyděsil některé občany.

Zdroj: YouTube / XTV

Nyní Jan Hamáček přiznává, že jeho vyjádření bylo extremní. Vysvětlil ale, že to tehdy řekl právě proto, že nevěděl, jaký přesně jiný argument říct těm lidem, kteří neustále jmenují koronavirus lehkou chřipkou.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Chtěl, aby se konečně i tito lidé zamysleli nad tím, že situace je opravdu velmi vážná. Jan Hamáček je také šéfem Ústředního krizového štábu, takže chápe současnou situaci.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

Také v pondělí večer bude o současné epidemiologické situaci mluvit ministr zdravotnictví Roman Prymula. V minulosti o tom hovořil premiér Andrej Babiš, nyní tuto roli převzal ministr zdravotnictví.

Share