„Toulavá fenka riskovala svůj život, aby zachránila osm lidi“: Skutečná hrdinka

Skutečná hrdinka!

V jednom z měst Ruska došlo k nehodě. V noci vypukl požár v dvoupodlažním domě, který kdysi byl kasárnami.

V jedné z místností v prvním patře vypukl požár, který ohrožoval životy devíti lidí, kteří tam v tu chvíli spali. Podle sousedů v pokoji žili lidi, kteří zneužívali alkohol a nikde nepracovali.

Zdroj: storyfox.ru

Když hasiči dorazili do budovy, oheň se rozšířil na plochu o velikosti 40 × 40 metrů a už se rozšířil na střechu.

Jedna žena zemřela při požáru, ostatní obyvatelé byli zachráněni díky obyčejné toulavé fence jménem Martha. Často spala na chodbě v prvním patře, kde i byla v té tragické noci.

Pětiletá fena cítila kouř a spěchala, aby probudila lidi. Štěkání Marthy probudilo manžele Ljubov a Michaila, kteří byli zděšení, když uviděli oheň.

Zdroj: storyfox.ru

Fena rychle zamířila k východu, hlasitě štěkala a nasměrovala lidi, kteří nemohli najít cestu ven kvůli hustému kouři. Poté se Martha vrátila do hořícího domu a vyvedla další lidí z ohně, ale pak zmizela beze stopy.

Zdroj: storyfox.ru

Ljudmila Ponomarenko, vedoucí místního útulku, šla hledat zvíře. Našla ho mezi popelem. Martha si spálila záda a tlapy, kvůli čemu nemohla normálně stát a bezmocně ležela.

Zdroj: storyfox.ru

Žena ji okamžitě vzala na kliniku. Nyní je zvíře v péči dobrovolníků a veterinářů. Jeho léčba vyžaduje speciální léky a stálou lékařskou péči.

Zdroj: storyfox.ru

Po plném uzdravení vezme Ljudmila Marthu do útulku, kde hrdinka bude žít, dokud nenajde starostlivé a milující majitele.

Share