Trhy na náplavce konči: pořadatelé se stěžují na přísná vládní nařízení

Na náplavce trhy zřejmě končí. Organizátoři tvrdí, že nemohou dodržovat všechna protiepidemická opatření, zejména počet lidí na určitou plochu.

Proti pořádání trhů v minulosti vystoupili také šéf zdravotnictví Roman Prymula a premiér Andrej Babiš.

Zdroj: podnikatel.cz

Pořadatelé na sociálních sítích uvedli, že se vláda snaží trhy zachovat, ale nejsou schopní zajistit, aby ploše o 400 metrů čtverečních nepotkalo více než 20 lidí. „Tato jedna podmínka nového nařízení je však prakticky nerealizovatelná,“ dodali.

Organizátoři také prohlásili, že se tato opatření hodně liší od těch, co platí pro supermarkety či obecný pohyb osob, kde musí dodržovat pouze dvoumetrový odstup. Navíc pořadatelé jsou zodpovědní za počet lidí, který se tam pohybuje.

Zdroj: Facebook

Dle organizátorů také nejde trhy oplotit, protože u vstupů by se nahromadili lidé, a to by bylo rovněž porušením. Po náplavce se také pohybuji chodci, kteří ji jenom procházejí.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Kvůli videím z náplavky ministr zdravotnictví Prymula uvažoval o úplném zákazu prodeje na trzích. Nakonec ale vláda povolila prodej prodej potravin a jiné trhy zakázala.

Záběry z trhů také komentoval i předseda vlády Babiš. Označil toto chování lidí za nezodpovědné. Podobný názor má i šéf České lékařské komory Milan Kubek.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Oponenti však tvrdili, že lidé na náplavce dodržovali vzdálenost mezi sebou a je to bezpečnější nákup než v obchodech.

Zdroj: akcevcr.cz

Share