Trump vyjádřil důvěru v zjištění Německa s tím, co se stalo s Navalným

Americký prezident Donald Trump poznamenal, že dosud neviděl důkazy o tom, že v těle Alexeje Navalného byl nalezen jed. Není však důvod pochybovat o závěrech Německa o tom, co se stalo, dodal.

 

Zdroj: Americanprogress.org

 

 

Americký prezident Donald Trump uvedl, že nemá důvod pochybovat o závěrech německých lékařů o otravě opozičního vůdce Alexeje Navalného, avšak Spojené státy si „čísla a dokumenty“ případu ještě musí prostudovat. Řekl na briefingu v Bílém domě.

 

Zdroj: CNN.com

 

„Ne, nemám [důvod]. Slyšel jsem, že Německo to dává jako jednoznačné nebo téměř jednoznačné [závěry], ale zatím jsme je neviděli,“ řekl Trump. Podle něj, americké orgány obdrží „mnoho dokumentů“ o otravě „v příštích několika dnech“.

 

Prezident také poznamenal, že normálně vnímá, že Německo oznámilo svůj záměr zvážit omezení týkající se Ruska kvůli situaci s Navalným.

 

Zdroj: Ria.ru

 

Navalný na palubě letadla onemocněl, když 20. srpna odletěl z Tomsku do Moskvy. Letadlo nouzově přistálo v Omsku, Navalný byl převezen do místní nemocnice, kde upadl do kómatu. O dva dny později byl Navalný převezen do Berlína, kde byl přijat na kliniku „Charité“.

 

Zdroj: Ria.ru

 

2. září německá vláda oznámila, že v Navalného těle byl nalezen jed. Téhož dne kancléřka Angela Merkelová vydala prohlášení, během něhož naznačila, že Navalného chtějí umlčet a že Moskva bude muset odpovědět na „obtížné otázky“. Vládnoucí blok Německa CDU / CSU připustil, že proti Rusku lze uvalit sankce kvůli situaci s Navalným. Zavedení omezení bylo rovněž povoleno Evropskou unií.

 

Zdroj: Interfax.ru

 

Ruští experti zase opakovaně prohlašovali, že v těle Navalného nebyly žádné jedy ani stopy, Kreml uvedl, že vyšetřování Navalného bude zahájeno, pokud bude potvrzena přítomnost toxických látek v jeho biologických vzorcích.

 

Share