Učitel Jaroslav je hrdinou Slovenska: Zachránil celou školu

Jaroslav byl učitelem matematiky a chemie na gymnáziu J. C. Hronského ve Vrútcích. Ve dnešní době je hrdinou Slovenska, kterého zavraždil útočník Ivan, když mu učitel postavil.

Zdroj: blesk.cz

Po útoku ve škole jsou dva mrtvých a pět zraněných. Útočník Ivan přišel do školy a napadl školníka, poté ředitelku a dva studenty. Chtěl je bránit učitel Jaroslav, ale ho brutálně zabil.

Jaroslav Budz, přesně tak se jmenoval dnešní zabití hrdina, který byl oblíbeným učitelem matematiky a chemie.

Zdroj: blesk.cz

“Byl to velmi dobry muž a úžasný učitel. Toto, co se stalo, se opravdu stát nemělo. Chodila jsem s jeho sestrou na základní školu. Znala jsem ho jako velmi dobrého a vzorného člověka,” řekla rodinná známa Gabriela.

Jeho přáteli sdíleli portálu Pravda informaci, že neměl snadný osud. Jeho bývala žena a syn zemřeli kvůli těžké nemoci.

Zdroj: blesk.cz

“Po smrti manželky a syna, zůstala se mu jenom dcera, která dnes je už dospěla. Dlouho ve svém životě byl sám, ale před několika lety našel kousek svého štěstí,” uvedli kamarádi Jaroslava.

Zdroj: blesk.cz

Jaroslav se měl oženit se svou bývalou studentkou, se kterou má 4letou dceru. Ve Slovensku se učitel stal národním hrdinou. Premiér Igor Matovič navrhl ho prezidentce Zuzaně Čaputové na státní vyznamenání In Memoriam.

Zdroj: blesk.cz

“Učil mě matematiku, byl lidský a měla jsem ho velmi ráda,” řekla studentka Jana. “Byla s nim i zábava, ale všichni ho respektovali. Byl to správný muž s charakterem,” dodala ještě jedna studentka.

“Klaníme se před odvahou učitele, který neváhal položit svůj život za svoje kolegy a žáky,” napsala Slovenská komora učitelů.

Zdroj: blesk.cz

Jaroslav pro všechny žáky šel příkladem. Na posledním maturitním večírku učitel řekl žákům: “Nezklamte nás, hlavně nezklamte sebe. Nesněte o svých životech, žijte své sny”.

Share