Uklízečka vyhrála soud u miliardáře

Slečna Liyani pochází z Indonésie. Přijela do Singapuru za výdělkem a v roce 2007 se stala uklízečkou v domě miliardáře Liou Mun Leonga.

Zdroj: boom.ms

V roce 2016 se jeho syn Karel se svou rodinou přestěhoval do jiného domu. Asi tehdy se jim zhoršil vztah s hospodyní.

Jde o to, že byla mnohokrát požádána, aby uklízela nejen v domě, ale i v obydlí miliardářova syna a také v jeho kanceláři. Žena to odmítla, protože to zakazuje místní pracovní zákon.

Zdroj: boom.ms

V jeden den Party oznámili, že byla propuštěna kvůli podezření z krádeže. Slečna Liyani tehdy nevydržela a řekla Carlu Lewovi, že je propuštěna jen proto, že mu odmítla vyčistit toaletu.

Obvinění z krádeže

Po těchto slovech se bývalí nájemníci naštvali ještě víc, dali jí pár hodin na to, aby se sbalila a odjela zpět do Indonésie. A její věci jí měly poslat poštou. Poté, co je Party opustila, se Lewova rodina obrátila na policii.

Zdroj: boom.ms

V něm uvedli, že po odchodu uklízečky otevřeli její zavazadla a našli tam několik údajně ukradených věcí. Když se slečna Liyani vrátila do Singapuru, byla okamžitě zatčena.

Během soudních jednání hospodyně tvrdila, že ze 115 údajně ukradených věcí jí některé patřily. Ostatní byli vyhozeni, načež je uklízečka odvezla. A některé si vůbec nebalila do zavazadel. Party však odsoudili za krádež majetku a zavřeli za mříže.

Zdroj: boom.ms

Oslava spravedlnosti

Když obhájce slečny Liyani, Anil Balchandani, obnovil řízení v případu, začaly se objevovat některé mezery v jejím případu. Začněme tím, že původně uklízečce nenabídli tlumočníka z indonéštiny.

Pak přišla řeč konkrétně na kradené věci. Drahé hodinky neměly tovární kolo a dva iPhony a DVD přehrávač se ukázaly jako vadné. Později soudce Chan Seng Onn poznamenal, že je nepravděpodobné, že by někdo ukradl rozbité věci.

Zdroj: boom.ms

Nejzajímavější bylo řízení kolem návrhářského oblečení. Koneckonců, Liou Moonův syn, Karl, prohlásil, že byla ukradena právě od něj, protože převlékání se do ženských šatů je jeho koníček. Věci se mu ale evidentně nelíbily a soud to také považoval za podezřelé.

Zdroj: boom.ms

Nerovnost v Singapuru

Paní Party Liyani byla zcela zproštěna viny, i když předtím musela strávit za mřížemi celkem dva roky a dva měsíce. Tento soudní proces osvětlil nerovnost mezi bohatými a chudými obyvateli Singapuru.

Zdroj: boom.ms

Tentokrát ale zvítězila spravedlnost. Chudá hospodyně z Indonésie dokázala u soudu porazit singapurského miliardáře.

Zdroj: boom.ms

Poté Lew Moon Leong odešel z vedoucích pozic prestižních společností, ve kterých pracoval. Svou vinu nepřiznal, že obvinění považuje na nepravdivá.

Zdroj: boom.ms

Share