USA má opět rekordní počet infikovaných COVID-19 za den

Země potvrdila 160 tisíc nových případů onemocnění. Celkový počet infikovaných podle Hopkins University činí 10,7 milionu. Ve dvou státech – Kalifornii a Texasu – bylo zjištěno celkem až milion infikovaných.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Počet nových případů koronavirové infekce COVID-19, který byli odhaleni ve Spojených státech za jeden den byl 160 tisíc, uvádí CNN s odvoláním na údaje z Johns Hopkins University. Kanál bere na vědomí, že se jedná o nejvyšší denní sazbu od začátku pandemie.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Podle údajů na webových stránkách univerzity bylo v zemi potvrzeno 10,7 milionu případů infekce, 244,2 tisíce infikovaných zemřelo. USA je současně u těchto ukazatelů na prvním místě na světě. Podle prognózy Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v USA by počátkem prosince mohl počet úmrtí na COVID-19 v zemi vzrůst na 282 tisíc.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Podle projektu COVID Tracking Project bylo 13. listopadu hospitalizováno ve Spojených státech 68 516 lidí s koronavirovou infekcí, což je nejvyšší hodnota za den od šíření infekce. V průměru se počet hospitalizací za týden zvýšil o 20,01 %, uvádí CNN.

 

Zdroj: Youtube.com

 

12. listopadu celkový počet infekcí v Kalifornii překročil 1 milion. Je to druhý americký stát po Texasu, kde počet potvrzených případů překročil tuto hranici. New York Times konstatuje, že počet případů roste ve 46 státech, v dalších čtyřech je situace relativně stabilní.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Podle prezidenta Donalda Trumpa bude americká vakcína proti koronaviru dostupná pro celou populaci země v dubnu příštího roku. Také řekl, že doufá, že brzy získá nouzové schválení pro PFE.N, který vyvíjí společnost Pfizer. 9. listopadu společnost oznámila, že její vakcína byla v prozatímních studiích účinná ve více než 90% případech.

 

PSALI JSME: KORONAVIRUS VE SVĚTĚ NABÍRÁ NA SÍLE: ITÁLIE PŘEKROČILA HRANICI JEDNOHO MILIONU INFIKOVANÝCH, BRITÁNIE HLÁSÍ NEJVYŠŠÍ DENNÍ NÁRŮST PŘÍPADŮ NÁKAZY

PŘIPOMÍNÁME: „DĚJE SE TU NĚCO EXTRÉMNĚ FALEŠNÉHO“: MUSK SE OPAKOVANĚ TESTOVAL NA KORONAVIRUS, DVAKRÁT POZITIVNĚ, DVAKRÁT NEGATIVNĚ

 

Share