„Už není kam dál postupovat. Co se bude dít v následujících týdnech, nikdo netuší“: Co sdělil primář interního oddělení jablonecké nemocnice Tomáš Vacek o kapacitních schopnostech nemocnic

V Česku v poslední době den co den přibývá přes deset tisíc nakažených infekční nemoci COVID-19. Určitě většina případu přibývá v lokálních ohnicích. Způsobuje to obrovské problémy pro zdravotnické zařízení.

Zdroj: novinky.cz

Primář interního oddělení jablonecké nemocnice Tomáš Vacek to potvrzuje. Uvádí, že před pár dny měli nějaký limit kapacit a během těch dnů tem limit přesáhli. „Už není kam dál postupovat. Co se bude dít v následujících týdnech, nikdo netuší,“ dodal Vacek.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Stejný názor má i ředitel další nemocnice Vít Němeček. On svěřil, že nemocní na koronavir vyhradili oddělení ortopedie, ORL, interny a léčebny dlouhodobě nemocných.
Vůči tomu, že denní počet nakažených jsou vysoké, očekává se, že čísla budou růst i nadále, minimálně v několika dalších dnech.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

A pokud se zvyšuje počet nakažených, tak se samozřejmě poroste počet těch, kdo bude vyžadovat intenzivní lékařskou péči. Podle dostupné informace z webu ministerstva zdravotnictví nemocniční pomoc potřebuje cca 6 procent ze všeho počtu potvrzených případů.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Již na začátek podzimu nemocniční pomoc potřebovalo kolem 20 lidí denně. Ke srovnání, na začátku října se to číslo zvýšilo ke 200. Vzhledem k inkubační periodě do nemocnic se nyní dostávají lide, kdy se na území bylo zaznamenáno kolem 10 až 12 tisíc nových případů. Tendence minulých dnů ukazuje, že se denní přírůstek je okolo 15 tisíc, koneckonců již dvakrát bylo zaznamenáno více, jak 15 tisíc nových nemocných denně.

Share