Už víme jaká země se stala pro Čechy nejatraktivnější destinací

V létě si 37 % Čechů nečerpalo dovolenou, z toho asi dvě pětiny plánují na podzim trávit dovolenou v České republice. Podle průzkumu cestovního portálu Skrz.cz by jenom každý desátý Čech chtěl cestovat do zahraničí. V září je nejoblíbenější destinací právě Slovensko.

 

Zdroj: Cdn.com

 

Oblíbená místa pro podzimní dovolenou v České republice se příliš neliší od míst, která byla v létě žádaná. „Většina respondentů plánuje výlet do jižních Čech a na jižní Moravu, následovaný středisky Jeseníky, Šumava, Beskydy a západočeská střediska,“ uvedl ředitel portálu Skrz.cz Matej Dvorski.

 

Zdroj: Visitbratislava.com

 

Vzhledem k šíření koronaviru si 60 % Čechů raději volí místo pro dovolenou na poslední chvíli, několik dní nebo asi týden předem.

 

V září by 28 % respondentů chtělo jet na Slovensko, 14 % Čechů plánuje cestu do Chorvatska, 10 % lidí láká dovolená v Řecku. Pokud jde o říjnové prázdniny, podle průzkumu uvažují Češi o Itálii i Egyptě. Česká republika však africkou destinaci nezařadila do seznamu bezpečných zemí.

 

Zdroj: Apartmanyenjoy.sk

 

Od jara, kdy společnost Skrz.cz provedla svůj první průzkum a většina lidí se rozhodla odejít na oddych – na chaty nebo luxusnějších chalety, se preference Čechů změnily. 70 % Čechů nyní plánuje bydlet v hotelech, 56 % si vybere penzion a pětina preferuje pobyt na chatě.

 

Zdroj: Booking.com

 

Většina evropských zemí je stále na českém seznamu bezpečných zemí. Stále více zemí však zahrnuje Českou republiku do seznamu rizikových destinací.

 

Německo od čtvrtka uvedlo Prahu jako vysoce rizikovou oblast. 1. září Maďarsko uzavřelo své hranice alespoň na měsíc. Češi, kteří zaplatili za ubytování před tímto datem, tam mohou přijít, pokud budou mít negativní test na COVID-19.

 

Zdroj: Vysoke-tatry.travel

 

Od 1. července česká vláda zahrnula Thajsko, Kanadu, Austrálii, Nový Zéland, Japonsko a Jižní Koreu jako bezpečné země mimo Evropu. Od 3. srpna rozšířila seznam o Tunisko, do kterého mohou Češi cestovat pouze na organizovaných zájezdech. Při vstupu však není vyžadován žádný karanténní nebo koronavirový test.

 

Share