Uzdravit americkou duši: Biden slibuje obnovit rešpekt k USA ve světě a boj proti COVID-19

Biden také hovořil o potřebě rozvoje zdravotní péče, vymýcení systémového rasismu a zlepšení kontroly nad změnami klimatu

Demokratický kandidát na prezidenta Joe Biden a kandidátka na viceprezidentku Camilla Harris přednesli národu projev po předběžných náznacích jejich vítězství. Řeč byla vysílána prostřednictvím stanice CNN.

 

Zdroj: youtube.com

 

„Budu se snažit uzdravit duši Ameriky a obnovit jádro této země – její střední třídu – a zajistit, aby byla Amerika znovu respektována ve světě,“ řekl Biden.

Podle demokrata plánuje zaměřit své úsilí na boj proti COVID-19, zvyšování blahobytu občanů, ochranu klimatu a boji proti rasismu.

 

Zdroj: youtube.com

 

Biden uvedl, že 9. listopadu svolá skupinu odborníků, která začne vyvíjet plán boje proti šíření koronaviru. „V pondělí představím skupinu předních vědců a odborníků, kteří budou sloužit jako přechodní poradci při přípravě návrhu akčního plánu založeného na našem plánu pro boj s COVID-19,“ řekl Biden. Podle něj rozvinutý program vstoupí v platnost po inauguraci, v lednu 2021.

 

Zdroj: youtube.com

 

Kromě toho se Biden zavázal „být prezidentem, který nerozděluje, nýbrž sjednocuje společnost.“ Podle něj chápe zklamání těch, kteří hlasovali pro republikána Donalda Trumpa, ale nyní by si měli „dát navzájem šanci“. „Je čas odložit tvrdou rétoriku, zvrátit příliv, znovu se vidět a poslouchat se,“ řekl Biden.

 

Zdroj: youtube.com

 

Podle předpovědí CNN, Fox News a Associated Press vyhraje Biden post amerického prezidenta. Podle zpráv v médiích si demokrat již zajistil hlasy více než 290 okrsků, které jsou nezbytné k výhře. Trump zároveň trvá na svém vítězství a prohlašuje, že má v úmyslu zahájit soudní řízení o sčítání hlasů. Hlavní stížnost současného prezidenta souvisí se zpožděním ve sčítání hlasů kvůli hlasování poštou, které bylo zavedeno kvůli pandemii. Jak uvádějí zdroje Fox News, současný prezident bude připraven přiznat porážku, pokud přístup k soudu nepřinese žádný výsledek.

 

Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: AMERIČANÉ DEMONSTRUJÍ KVŮLI SČÍTÁNÍ: „POKUD POČÍTÁTE LEGÁLNÍ HLASY, JEDNODUŠE JSEM VYHRÁL,“ UVEDL TRUMP

PŘIPOMÍNÁME: JOE BIDEN VYHRÁL AMERICKÉ PREZIDENTSKÉ VOLBY

Share