V jakých případech by měli žáci zůstat doma: Ministerstvo zdravotnictví vypracovává pravidla pro děti nemocných respiračními onemocněními

Budou nějaká opatření speciálně pro děti, které kašlou? Ministerstvo zdravotnictví nyní vypracovává kritéria, podle kterých bude definováno za jakých respiračních onemocněních dítě bude moci chodit do školy. Roman Prymula to řekl pro Frekvenci 1.

Ministr zdravotnictví uvedl, že kritéria budou vypracována dost rychle. Například dítě bude muset zůstat doma, pokud bude mít teplotu a kašel.

Zdroj: Profimedia

Pokud se u dítěte projeví ještě nějaké příznaky koronaviru, například ztráta čichu nebo chuti, pak samozřejmě musí zůstat doma.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula také uvedl, že nechce zavírat první stupně škol. Podle něj by takové opatření mohlo ohrozit mnoho procesů.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

Koneckonců, pokud děti z prvních tříd budou nuceny zůstat doma, pak alespoň jeden z rodičů bude také nucen zůstat doma.

„Došlo by k tomu, že by bylo ohroženo zdravotnictví, sociální sféra a podobně,“ vysvětlil Roman Prymula.

Co se týče ostatních škol, ministr zdravotnictví řekl, že to bude nutné projednat. Dodal také, že by to nemělo být plošné.

Zdroj: Pavel Orholz, Právo

Roman Prymula hovořil i o své žádosti, aby ředitelé škol vyhlásili ředitelské volno. Řekl, že je to plně v kompetenci ředitelů škol a že jim nikdo takový příkaz nemohl dát.

Řekl, že pokud by vznikly čtyři dny volna, pomohlo by to alespoň na chvíli snížit počet nově nakažených.

Zdroj: YouTube / Politika v Česku / TV Barrandov

Podle statistik ministerstva zdravotnictví bylo ve středu 2 309 nových případů nákazy. Nejvíce nakažených je v Praze, v české metropoli jsou 195 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Vzhledem k velké hustotě obyvatelstva a také začátku školního roku je v hlavním městě výrazně více případů nákazy mezi studenty než v jiných regionech.

Psali jsme: Renata Langmannová je ochotná přijímat gratulace: mladá maminka už vybrala jméno pro dceru

Share