V Praze ve středu proběhne ihned několik shromáždění: policie bude kontrolovat dodržování protiepidemických opatření a hrozí pokutami

Během státního svátku se v Praze bude konat několik akcí. V Den vzniku samostatného československého státu se sejde až 100 lidí na náměstí Republiky a budou manifestovat za pravdu a svobodu.

Zdroj: reflex.cz

Dodržování protiepidemických opatření bude kontrolovat policie. Pokud nebudou dodržovaná, hrozí až dvoumilionové pokuty zúčastněným.

Na náměstí Republiky je naplánované „Pokojné shromáždění občanů za účelem připomenutí základních celospolečenských hodnot“, a začne kolem poledne. Akci se zúčastní maximálně 100 lidí kvůli opatřením vlády.

Zdroj: nasregion.cz

Stejný počet účastníků se má sejít i na Klárově, kde se chystá předání požadavků od občanů vládě. Akce proběhne ve 12:00.

Další shromáždění se odehraje na Staroměstském náměstí. Jedná se o pochod za svobodu, který začne v poledne a skončí kolem druhé hodiny odpoledne. Počet měl být původně až pětinásobný, ale kvůli opatřením byl snížen na povolenou stovku.

Zdroj: mix24.cz

Od dvou hodin pak na Staroměstském náměstí začne další akce. Organizátoři ji pojmenovali „Slavíme s Milošem“. „Čínská delegace bude udělovat Milošovi řád velkého rudého bacila. Lid bude žádat dobrou vládu,“ uvádí se v popisu recesistické oslavy.

Na pořádek a dodržování protiepidemických opatření bude dohlížet policie, která komunikuje s pořadateli a magistrátem.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Policie nemá v plánu narušovat průběh akcí, pokud nedojde k nějakým závažným přestupkům. V případě porušení pravidel, organizátoři budou vyzvání skutečnost napravit, a pokud tak neučiní, budou vyzvání, aby shromáždění ukončili.

Fyzickým osobám za nedodržování opatření může být udělená pokuta od 20 tisíc do 2 milionů korun, právnickým až 3 miliony korun.

Zdroj: Youtube

Účastníci akci musí dodržovat rozestupy a mít nasazenou roušku či respirátor.

Share