V pražském Obecním domě už není možné uvidět francouzskou restauraci. Musela skončit svůj dvacetiletý provoz kvůli koronaviru

Francouzská restaurace Art Nouveau, kterou vlastní podnikatelé Jan Filip a Jan Štěpánek, fungující dvacet let v pražském Obecním domě, je zavřena.

Zdroj: Square Meal

Podnik skončil kvůli pandemii koronaviru. Do restaurace chodili většinou turisté před začátkem uzavření českých hranic. Největší ránou bylo vládní nařízení o povinném uzavření restaurací.

Zdroj: Unique Wedding

Podle zprávy iHNed.cz pražská firma French-Rest předložila úředně insolvenční návrh na sebe. Má dluhy asi 70 věřitelům v částce 13,7 milionů korun.

Zdroj: UNESCO Czech heritage

Vloni French-Rest vydělal 132 milionů korun a provozního zisku ve výši 2,4 milionů. Půlku dluží na mzdách svým zaměstnancům, čtvrtinu jsou neuhrazené odvody a závazky vůči menším věřitelům.

Zdroj: Prague Stay

Státní úvěrové programy Covid I a II podnik považuje za “nepoužitelné“. A proto požaduje náhradu od státu ve výši 27,5 milionu korun.

Zdroj: Praque Stay

Vlastníci podniku utrpěli škodu i kvůli vysokému nájmu, který musela platit v Obecním domě. Pronájem jim vycházel za každou čtvrt roku na 4,5 milionu korun.

Zdroj: Kudy z nudy

Ačkoliv podnik by měl dostat slevu v pronájmu, ale podle insolvenčního návrhu restaurace není schopná platit kvůli chybějící turistické klientele.

Share