Václav Klaus se nebojí chodit bez roušky: bývalý prezident prohlásil, že všichni musí utáhnout opasky a že přijdou velké změny

Václav Klaus prohlásil, že koronavirus je nástroj, který změní celou naši společnost. Bývalý český prezident raději chodí bez roušky, ale virus nepodceňuje. Exprezident se ale více obává dlouhodobých tendencí, předpokládá posílení levicových sil. Podle něj to může být nebezpečné, proto prý musí všichni utáhnout opasky. Řekl to v rozhovoru pro Reflex.cz.

Bývalý český prezident vidí nesrovnalosti v zdravotnických statistikách. Upozorňuje například na počet nakažených, počet nemocných a počet lidí s vážnými zdravotními problémy.

Zdroj: Blesk – Mária Rušinová

Někteří ředitelé jednotek intenzivní péče vyzvali lidi, aby tuto nemoc brali vážněji. Václav Klaus s tím nesouhlasí, odkázal na své lékařské zdroje, ale neupřesnil jaké.

Zdroj: Milan Malíček, Právo

Exprezident se domnívá, že ekonomické a společenské důsledky pandemie budou podstatně vážnější než zdravotní důsledky. Podle něj to může snížit svobodu a on se toho obává.

Zdroj: Blesk – Jakub Poláček

Hovořil také o tom, že to možná v západních zemích necítí, protože neměli komunismus a necítili, co to je. Také bývalý prezident předpokládá možné posílení levicových sil a možný tlak na rovnostářství.

Zdroj: Blesk / Robert Klejch

Posílení levicových sil podle něj může být nebezpečné. Řekl také, že v krajských volbách prý vyhrála „nová levice“.

Zároveň komentoval výsledek volební kampaně svého syna Václava Klause mladšího. Hnutí Trikolóra podle něj neprohrálo, ale svůj nástup špatně načasovala.

Zdroj: Blesk – Karel Kopáč

Václav Klaus říká, že nyní je třeba všem občanům utáhnout opasky. Například podle něj by v době krize neměly růst platy učitelů. Navíc podle něj už mají dost dobré platy.

Zdroj: YouTube / TV Prima

Také podle něj je letošní schodek státního rozpočtu katastrofou. Podle bývalého prezidenta to bude mít do budoucna vážné následky.

Share