Václav Klaus starší věří, že taková přísná opatření nebudou užitečná: podle něj nejde o válku s nemocí

Institut Václava Klause má na epidemiologickou situaci v Česku trochu jiný názor. Podle jejich vyjádření chápou vážnost a nebezpečí epidemie v naší zemi, ale čísla ze statistik vnímají jinak. Druhý prezident České republiky hovoří o ekonomických ztrátách, omezování svobody a agresivní rétorice.

„Vývoj koronavirové epidemie nesmí být podceňován a ani my ho nepodceňujeme,“ říká Václav Klaus se svými členy Institutu Václava Klause ve svém vyjádření.

Zdroj: Blesk – Mária Rušinová

Okamžitě mluví o číslech, která jsou k dispozici v oficiálních statistikách.

Podle nich tato čísla vidí, ale vnímají je trochu jinak než někteří současní ministři.

Proto se domnívají, že tato čísla ze statistik by neměli vysvětlovat lékaři, ale statistikové.

Z čísel je podle nich patrné, že koronavirus negativně ovlivňuje jen ty, kteří už mají jiné závažné onemocnění.

Zdroj: Blesk – Jakub Poláček

Bývalý prezident také upozornil na poměrně útočnou rétoriku. Podle něj to zastrašuje Čechy, občané se začínají bát buď koronaviru nebo opatření proti němu, navíc neznají přesné termíny, kdy to skončí.

„Úmrtnost v naší zemi je do dnešních dnů roku 2020 nižší než v předcházejících dvou letech,“ psalo se ve vyjádření Institutu Václava Klause.

Zdroj: Blesk – Karel Kopáč

Podle nich by zvýšená rizika pro jednu skupinu lidí neměla ohrozit normální fungování státu. Podle členů Institutu bude mnohem vážnějším problémem ekonomický dopad než samotný koronavirus.

Také nesouhlasí s uzavřením všech škol, podle nich mladá generace nemá téměř žádné příznaky, ani když onemocní koronavirem. Ale na kvalitu jejich výuky to bude mít zásadní vliv.

Zdroj: Blesk / Robert Klejch

Také podle Václava Klause staršího a členů jeho institutu to vše negativně ovlivňuje lidskou svobodu, svobody ubývá. Také podle nich se stát nechová zodpovědně vůči státním penězům.

V tomto prohlášení vyzvali vládu, aby za své činy převzala odpovědnost a neschovávala se za názory různých odborníků.

Zdroj: YouTube / Český rozhlas Plus

Václav Klaus a členové jeho institutu se domnívají, že nyní nejde o boj proti koronaviru. Podle nich jde o boj různých mezinárodních organizací, o boj velkých byznysů a o boj politiků a médií.

Psali jsme: Bylo známo, kam Dominika Gottová zmizela: Kdo pomáhal dceři Karla Gotta

Share