Václav Klaus vymyslel nový pojem „kovidismus“, kterým popisuje aktuální situaci: podle exprezidenta z epidemie nejvíce těží farmaceuti

Kovidismus – nový pojem, který vymyslel bývalý prezident Václav Klaus a označuje jim paniku, kterou vyvolávají odborníci a politici během epidemie covid-19.

Exprezident pro CNN Prima NEWS také uvedl, že díky tomu se zvyšují zisky farmaceutických společností.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

„Pro mě je to přístup k tomu, co se dnes děje,“ popsal význam nového pojmu Klaus, který už dlouhodobě kritizuje média. Nelíbí se mu, že „zesilují paniku“.

Podle bývalého prezidenta média svými reportáži vylekali lidi, když ukazovali zdravotníky v ochranných oblecích či pacienty na jednotkách intenzivní péče.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

„Farmaceutický průmysl žije z radosti z této epidemie,“ říká Václav Klaus s tím, že tito firmy mají nyní velké zisky. Exprezident také prohlásil, že jen málo lékařů dokázalo vyjádřit opačný názor, což nahrávalo šíření paniky.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Dle slov Klause cílem této epidemie je „totální zastrašování“. Na druhou stranu bývalý prezident koronavirus nepodceňuje, i když odmítá nošení roušky.

Tvrdí, že covid-19 je středně závažné onemocnění chřipkového typu a je nakažlivé. Nakonec ale řekl, že by to nemělo být důvodem pro paniku a ničení ekonomiky.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ŠAFÁŘOVÁ A PLEKANEC ZÁŘI ŠTĚSTÍM: KDY ZNÁMÁ TENISTKA PLÁNUJE PORODIT DALŠÍHO POTOMKA

PŘIPOMÍNÁME: NOVÝ VOLEBNÍ PRŮZKUM: JAKÉ HNUTÍ DOSTALO NEJVÍCE HLASŮ

Share