Vakcíny budou dvě, řekl ministr Blatný: Jak se vakcíny rozdělí pro obyvatelstvo

Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes se vyjádřil k očkování proti infekční nemoci covid-19. O tom oznámil portál zpravy.aktualne.cz na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Pravděpodobně se do Česka dostanou dva různých typy vakcín. Uvedl to dnes ministr zdravotnictví Jan Blatný. Zároveň naznačil, že nejspíše lidé nebudou vybírat jakou vakcínu dostanou.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Rizikové skupiny prý se budou očkovat ve státních nemocnicích. Mezi nichž budou patřit pacienti s určitými nemocemi, senioři a zdravotníci z krizového provozu. K nim se dostane patrně jiná vakcín, která nepotřebuje zvláštní podmínky pro uchovávání.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

„Úplně nejdřív jsou to závažně nemocní, zejména staří lidé,“ popisuje skupiny Blatný. Dále budou nasledovat právě medicínský personál, který zajišťuje krizovou péči. Poté ostatní zdravotníci, zejména praktické lékaři. Nakonec tam ministr zařadil i přednášejících a učitele.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Základní věci je, aby očkovací látky byly srovnatelné. Nemusí tedy lidem zaležet jakou vakcínu dostanou. Koneckonců ministr uvedl, že když člověk jde do lékaře, tak mu let vybita právě doktor, ne pacient sám. „Dostanete ten, který je potřeba, který je adekvátní,“ řekl.

PSALI JSME: KDY SE V POLSKU OČEKÁVÁ ZAČÁTEK VAKCINACE

ČTĚTE TAKÉ: DLE ÚŘEDNÍKŮ EU VAKCÍNA PROTI KORONAVIRU MŮŽE BÝT V ČESKU UŽ DO KONCE ROKU: ŘEŠÍ SE NYNÍ DOPRAVA

Share