Ve středu i přes volno přibylo téměř 13 tisíc nakažených koronavirem: zvyšuje se počet hospitalizovaných pacientů

Ve středu české laboratoře zaznamenaly 12 977 nových případů nakažení koronavirem. Jedná se o nejvyšší nárůst ve volnem dni, kdy se obvykle testuje méně. Aktuálně nemocných v Česku je 174 965 lidí a stále roste počet hospitalizovaných.

Údaje zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Zdroj: zzshmp.cz

Od začátku epidemie se v České republice nakazilo už přibližně 297 tisíc lidí. Přes 119 tisíc se již uzdravili.

Koronavirus si vyžádal 2 675 obětí a už sedm dní denně umírá přes 100 lidí. Rekordní počet úmrtí byl zaznamenán v úterý, kdy nákaze podlehlo 146 pacientů.

Zdroj: irozhlas.cz

Hospitalizaci aktuálně potřebuje 6 624 lidí a 962 z nich jsou ve vážném stavu. Za necelý měsíc tak přibylo téměř 5,5 tisíce pacientů, kteří potřebují lékařskou péči.

V úterý bylo provedeno přes 45 tisíc testů, které odhalily 34,4 % pozitivních případů. Tak velký podíl nakažených znamená, že v populaci je mnohém víc infikovaných, než dokážou laboratoře identifikovat.

Zdroj: info.cz

Nejhorší situace je aktuálně na Benešovsku, kde za posledních 7 dní bylo evidováno 1 142 případů na 100 tisíc obyvatel. K dalším okresům, kde se toto číslo pohybuje na tisícovkou jsou Rakovnicko, Náchodsko, Vsetínsko, Zlínsko a Přerovsko. Poměrně dobře je na tom Chebsko s 276 případy.

Zdroj: Gettyimages

Kvůli zvyšujícímu se počtu nakažených, vláda stále zavádí nová opatření. Od středy je tak omezen pohyb osob ve večerních a nočních hodinách a rovněž omezená provozní doba obchodů se základními potravinami.

Zdroj: cnn.iprima.cz

Share