Vědci vysvětlili, proč pes často olizuje nohy majitele a co to znamená

Kdo může být věrnější, než pes? Jsou k nám tak připoutaní, že nás nikdy neopustí, natož aby nás odsoudili.

Někdy jsou psi tak zábavní, že vyvolávají jen úsměv na tváři. Psi samozřejmě neumí mluvit, ale rozumějí všemu s velkou touhou a my se jim můžeme naučit rozumět!

Zdroj: ochmanity.com

Psi, aby vyjádřili svou lásku k majiteli, používají určité metody, které mají zvláštní význam. Když se na vás pes dívá obrovskýma očima, uvědomte si, že takový dobrý pohled prorazí srdce. Stačí, aby se psi a lidé dívali do očí, aby pochopili záměry jednoho z nich. To je tak významný znak vzájemné důvěry.

Pes se tře o vaše nohy

Pokud se pes otírá o vaše nohy, chce se nechat pohladit. Tohle znamená že vás mají rádi.

Zdroj: ochmanity.com

Spící pes v posteli

Když svého psa necháte na samotě, protože jdete do práce nebo na návštěvu, vždy si pomyslíte, co dělá váš věrný kamarád? Není důvod se obávat. Pravděpodobně si jen lehne na vaši postel a bude spát, protože tak s vámi zůstane v těsném kontaktu.

Zdroj: ochmanity.com

Pes dává dárky

A přináší-li vám váš pes věci, nebo dokonce svou oblíbenou hračku?

Expertka Jennifer Hammond tvrdí, že takové chování ukazuje touhu zvířete sdílet s vámi svou lásku.

Zdroj: ochmanity.com

Pes cítí vaši náladu

Zvířata, která s námi žijí, mají schopnost vnímat naši náladu. Když máte špatnou náladu nebo máte nějaké problémy, skutečný kamarád se vás snaží všemi možnými i nemožnými způsoby rozveselit.

Zdroj: ochmanity.com

Pes vám olizuje obličej a ruce

Víte, jak pes vyjadřuje svou lásku? Svou lásku vyjadřuje jazykem. Uklidňuje pocity stresu při olizování nohou. Toto chování potvrzuje, že jste stále jeho majitelem.

Zdroj: ochmanity.com

Zvíře dělá správně

Pes potřebuje potvrzení svých dobrých skutků, je důležité, aby věděl, co dělá správně, protože člověk je jeho nejdůležitější kamarád. Bude stačit podívat se mu do očí nebo pohladit ho.

Zdroj: ochmanity.com

Pes vás vždy rád vidí

Pes vás vždy pozdraví, jako byste byli dlouho pryč, i když jste odešli z domu na pár minut. Tímto chováním pes ukazuje, že jste mu velmi chybíte a vždy vás rád vidí.

Zdroj: ochmanity.com

Pes je v bezpečí

Když pes jí, tak je vždy sám, protože si myslí, že by mu někdo mohl vzít jídlo. Vězte to a nerušte svého mazlíčka, aby tiše jedl. Pro psa je to stres.

Zdroj: ochmanity.com

Takovými metodami pes vyjadřuje svou oddanost. Pochopte, milujte a pečujte se o své věrné kamarády.

Share