Věrná žena a milovnice dobrého jídla: 5 faktů o Catherine Zethe Jones

25. září oslavila své narozeniny jedna z nejluxusnějších krásek Hollywoodu – Catherine Zeta Jones.

Zdroj: timeout.ru

1. Na hereckou kariéru se Catherine připravovala ještě jako dítě

Catherine se smíchem vypráví, že bezstarostné dětství neměla.

„Od sedmi let jsem každý den dělal tanec a hudbu po dobu šesti hodin. V jedenácti jsem už tancovala profesionálně, začala vyhrávat soutěže.

A zatímco se moje spolužačky bavily s klukama u McDonald ‚ s, já běžela na sborové kurzy nebo na hodiny plastiky. A ani jednou jsem toho nelitovala, protože jsem přesně věděla, že běžím tam, odkud dříve nebo později mohu jít na jeviště.“

Zdroj: 300experts.ru

2. Steven Spielberg pomohl Catherine dostat se na Hollywoodský olymp

V osmnácti letech dostala Jonesová právo nazývat se profesionální herečkou: dostala roli v muzikálu 42.ulice. A o rok později už vyzkoušela roli Shaheresady ve filmu tisíc a jedna noc.

Pak tam bylo poměrně mnoho projektů, včetně televizního snímku „Kateřina Veliká“, ve kterém Catherine hrála ruskou císařovnu, ale před vstupem do nejvyšší herecké ligy byla dívka ještě daleko.

Pro projekt Maska Zorro potřebovala mladou charismatickou herečku, která by se mohla stát partnerkou Antonia Banderase — vhodnou kandidaturu však dlouho nemohli najít.

Právě v této době se na obrazovkách objevil seriál Titanic, kde měla Catherine hlavní roli. Na tento pořad, na který si teď nikdo nepamatuje, zcela náhodou narazil Steven Spielberg, který pracoval na „masce“ jako jeden z výkonných producentů.

Chvíli se na herečku podíval a pak vytočil číslo režiséra Martina Campbella. Catherine se tak dostala mezi hereckou elitu.

Zdroj: timeout.ru

3. Zamilování nezabránilo Catherine uzavřít předmanželskou smlouvu

Když se informace o předmanželské smlouvě dostala do žlutého tisku, mluvilo se o něm víc než o samotné svatbě. Podmínky dohody byly, mírně řečeno, nezvyklé.

Týkaly se peněžitého odškodnění, které měl manžel v případě své zrady zaplatit manželce. A jednalo se o částku jednoho milionu dolarů za každý rok, který oni prožili společně.

Nyní, mimochodem, pár žije spolu již dvacet let: svatba se konala v listopadu 2000. To znamená, že pokud Catherine přistihne svého manžela s nějakou novou vášní, Douglas bude muset za své romantické dobrodružství zaplatit 20 milionů dolarů.

Zdroj: timeout.ru

4. Catherine žije podle zásady „můj dům je moje pevnost“

Herečka velmi oceňuje osobní prostor a pohodlí domácnosti. „Svůj pokoj v žertu nazývám útočištěm,“ svěřila se novinářům. – „Tohle je moje jeskyně.“ Dokonce i Michael do ní může vstoupit až po zaklepání — pokud to dovolím. Mimochodem, je tam spousta osobních věcí, které jsem si vyrobila sama, stejně jako šicí stroj, pletení a klavír. A stroj nebyl náhodou tam: moje matka byla vynikající švadlena, oblékla mě lépe než všechny Versace a Gucci, a část jejího talentu se mi dostalo dědictví.“

Zdroj: timeout.ru

5. Catherine Zeta Jones niky nedržela žádnou dietu

Svou malou slabost, lásku k chutnému jídlu černovlasá kráska neskrývá.

„Maminka si dělala vždy legraci, že mám chuť jako klisna,“ vypráví Catherine— „A to je pravda! Miluju dobré jídlo. A nikdy jsem žádnou dietu nedržela. Ale za zábavu a dobré jídlo se musí platit: proto téměř žiju v posilovně a při každé příležitosti se dostanu k baletnímu stroji. Naštěstí mé tělo snadno reaguje na fyzickou aktivitu: byla jsem tanečnice, takže svaly se „radují“, když nad mimo pracují. Takže vždy zapínám hudbu tak hlasitě , že se třesou stěny a makám více jak hodinu.“

 

Share