Veronika Žilková prozradila, čím byla tak okouzlená: „Čím víc jsem z Izraele objevovala, tím víc jsem propadla jeho kouzlu,“ přiznala herečka

Česká televize plánuje ukázat divákům nový seriál. Bude se jmenovat Křížem krážem Izraelem a bude v dokumentárním stylu. Průvodkyní tohoto seriálu se stala herečka Veronika Žilková.

Veronika Žilková je manželkou českého velvyslance v Izraeli Martina Stropnického. Tam spolu žili delší dobu a prožili zajímavé chvíle.

Zdroj: Aha! – Robert Klejch, ČT

„Čím víc jsem z Izraele objevovala, tím víc jsem propadla jeho kouzlu“ přiznala Veronika Žilková.

Zdroj: Aha! – Robert Klejch, ČT

Herečka prozradila, že než tam začala žít, znala tuto zemi jen ze Starého a Nového zákona. Pro ni to byla země biblických příběhů.

Zdroj: Aha! – Robert Klejch, ČT

Všechno se trochu změnilo, když tam začala žít. Život většinu času je jakousi rutinou – chodit nakupovat, vařit jídlo, jezdit autem, chodit do práce atd.

Zdroj: Instagram

Nová historie Izraele také výrazně ovlivnil herečku. Po skončení Druhé světové války mnoho Židů, kteří přežili holocaust přijeli do Svaté země budovat svůj stát.

Foto: Pavel Machan a David Kundrát

Nyní je tato země velmi rozvinutá a má poměrně silnou ekonomiku. Herečka uvedla, že místní jsou velmi pracovití, skromní a pozitivní.

Zdroj: archiv Agáty Prachařové a Blesku

Share