Vláda navrhuje zvýšit pokuty za porušení opatření: mnoho lidí přestalo brát opatření vážně a některé restaurace je porušují

Narušitelům karanténních opatření mohou hrozit velké pokuty. Například fyzické osoby mohou dostat pokutu až 50 tisíc korun a právnické osoby až 3 miliony korun. Takové pokuty by mohly být, pokud Parlament schválí novelu krizového zákona, kterou už schválil kabinet. Na tiskové konferenci to řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Lubomír Zaorálek řekl, že nyní je možné pokutovat fyzické osoby až do výše 20 tisíc korun a právnické osoby nyní trestat nelze.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Pokud bude schválena novela krizového zákona, bude možné pokutovat fyzické osoby do 50 tisíc korun a právnické osoby do 3 milionů korun.

Jde samozřejmě o pokuty za porušení protiepidemických opatření. Na tiskové konferenci to řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek místo ministra vnitra Jana Hamáčka.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že stačili zákonné důvody pokutovat obyčejné lidi za porušení opatření, například za nenošení roušek. Problémy ale byly s trestáním právnických osob, například restaurací.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný také uvedl, že v uplynulém týdnu řada občanů přestala brát protivirová opatření vážně.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Řekl, že některé restaurace pokračovaly v prodeji přes okénka v noci, nebo u některých takových okének majitelé postavili vyhřívané stany.

Vláda navrhuje, aby poslanci tuto novelou zákona projednali ve stavu legislativní nouze.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Česko se zatím podle protiepidemického systému nevrátí do čtvrtého stupně. V pondělí se však ministři rozhodli omezit provoz restaurací.

Restaurace se nyní budou muset zavírat ve 20 hodin. Bude také zakázáno pít alkohol na veřejnosti.

PSALI JSME: DÍVKA SI KOUPILA OPUŠTĚNÝ BUNKR A UDĚLALA SI TAM VLASTNÍ DŮM: JAK TO VYPADÁ UVNITŘ

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA SI PŘÁLA BÝT JAKO JENNIFER ANISTONOVÁ: STYLISTA SPLNIL POŽADAVKY KLIENTKY, KTERÁ TEĎ VYPADÁ MNOHEM MLADŠÍ

Share