Vlasy této holčičky nikdy nespadají dolů: Takovou diagnózu mají jen stovka lidí na planetě

Vzpomínáte si na slavnou hřívu Alberta Einsteina? Objevila se u něj kvůli divoké práci vědce a jeho neochotě trávit čas na rozčesáváni.

V současné době žije Austrálii holčička, jejíž vlasy neustále trčí, ale ne kvůli lenosti a odmítnutí rozčesávat se ráno.

Zdroj: ladypanda.net

Ukazuje se, že na světě existuje takový zajímavá neškodná nemoc, která existuje pouze u stovky lidí na naší planetě. Je to „syndrom nesmiřitelnosti vlasu“, který způsobuje, že vlasy stojí rovně nahoru, takže dělají svého majitele podobnému „pampeliškoví“.

Zdroj: ladypanda.net

Toto jedinečné onemocnění se objevilo v důsledku mutace jednoho genu. A zatímco od něj nebyly nalezeny žádné léky, praxe ukazuje, že jak vlasy stárnou, stanou více poslušně pro styling.

Zdroj: ladypanda.net

Jedním z nejoblíbenějších filmových hrdinů jedinečné dívky jménem Shila je Doc Brown ze starého dobrého fantasticko-dobrodružného filmu „Zpět do budoucnosti“. Mnozí dokonce dítě často srovnávají s ním.

Jednou dívka v rozhovoru řekla: „Ale já jsem neobvyklá a ne nudná. Jsem snadno zapamatovatelný, takže celá škola mě dobře zná.“

Zdroj: ladypanda.net

„Zdá se mi, že mnoho mých přátel by také chtělo mít tak zajímavé vlasy jako já mám.“

Zdroj: ladypanda.net

Rodina ani netušila, že tato vlastnost dívky je ve skutečnosti onemocnění, dokud lékař tuto zprávu neoznámil.

Když máma holčičku vypráví někomu o onemocnění, a tím vysvětluje jedinečnost jejích vlasů, lidé si myslí, že se nad nimi legraci.

Zdroj: ladypanda.net

Při vzpomínce na reakce lidí na dítě je Celeste pyšná na svou dceru: „Moje beruška vždy je středem pozorností všude, kde se objevil od doby, kdy její vlasy začaly růst.“

Zdroj: ladypanda.net

„Ze strany staršího bratra Telana, Shila vždy najde podporu ve chvílích, kdy se děti snaží urazit jí kvůli vzhledu.“

Zdroj: ladypanda.net

„Dospělí lidé se mohou chovat stejně jako nezletilí: říkat nějakou hloupost, fotografovat nebo se dotýkat vlasů. Dcera, již zvyklá na takovou pozornost, se pomalu stala manipulátorem, když je to pro ni výhodné.“

Zdroj: ladypanda.net

Rodina speciálně vytvořila stránku na sociální sítí pro dívky, aby lidem řekli o takovém neobvyklém syndromu a umožnila malým dětem vyzkoušet si v roli modelky.

„Dcera se může stát modelkou, aby ukázala svůj jedinečný vzhled, stejně jako ona je již vytvořená osobnost, kterou lze fotografovat.“

Zdroj: ladypanda.net

 

Share