„Vůbec se mi to nelíbí“: premiér Babiš pozval k sobě Vojtěcha, aby s ním promluvil o návratu roušek od září

Předseda vlády Andrej Babiš chce s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem projednat nové nařízení resortu. Od 1. září by se znovu měly nosit roušky ve veřejných uzavřených prostorách a v MHD.

Zdroj: ihned.cz

K tomuto rozhodnutí má Babiš své připomínky. Týká se to třeba nošení roušek ve školách, kde žáci si nemusí zakrývat nos a ústa ve třídě, ale na chodbách ano.

„Jsem trošku v šoku,“ prohlásil Babiš a pozval si na čtvrtek ministra s jeho týmem. Chce s nimi probrat jejich rozhodnutí a velký seznam výjimek, kterým premiér prý moc nerozumí.

Zdroj: tn.nova.cz

Andrej Babiš považuje za správně nosit roušky v MHD a uzavřených prostorách. Vadí mu ale další věci kolem toho. Proto chce o nich promluvit.

Zdroj: Youtube

Od září roušky budou znovu povinné například v kadeřnictvích, během pohybu po restauraci či ve volebních místnostech. S tímto opatřením, které má mnoho výjimek, přišlo ministerstvo zdravotnictví tento týden.

Majitele restaurací a kadeřnictví toto nařízení negativně překvapilo.

Zdroj: irozhlas.cz

Roušku si budete muset nasadit také na poště, v obchodě či úřadech. Rovněž se to týká společných prostor škol.

Zdroj: drbna.cz

Výjimku dostali školky, dětské skupiny a dětské domovy. Nově musíte mít roušku i v lékárně.

Zakrývat si ústa a nos budete muset nejen v MHD, ale i v meziměstských vlacích a autobusech. Když budete chtít v nich konzumovat jídlo, můžete ji sundat.

Zdroj: drbna.cz

Share