Šíření koronaviru v Česku: Jedná se o nový rekord a ministerstvo zdravotnictví informovalo o 5 394 nakažených za včerejšek

Ministerstvo zdravotnictví dnes informovalo o 5 394 nakažených za včerejšek.

Zdroj:youtube.com

Je to nejvyšší denní přírůst za celou dobu pandemie. Ve čtvrtek Ministerstvo zdravotnictví informovalo o 57 nových případů méně.

Většina nakažených má mírný průběh nemoče, nebo dokonce vůbec nemají žádných příznaků.

Zdroj: spadia.cz

V poslední době také vzrostl počet lidí, který se nakazili opakovaně. Ve středu na COVID-19 zemřelo největší počet pacientů, a to 42.

Zdroj: spadia.cz

Celkem od března pozitivní test na COVID-19 dostalo přes 100 000 lidí, z nichž se zhruba polovina vyléčila, zemřelo 727. Aktuálně v Česku je zhruba 49 000 nakažených koronavirem.

Zhruba 1 741 pacientů potřebovali hospitalizaci, z nichž 360 je v těžkém stavu.

Tak vysoký počet lidí, které leží v nemocnicích je rekordní od začátku epidemie. V dubnu takový rekord byl 422 lidí.

Zdroj:youtube.com

Nejhorší epidemiologická situace je nadále na Uherskohradišťsku, kde epidemiologové za poslední týden evidovali 420 nakažených na 100 tisíc obyvatel a následuje okres Náchod s 393 na 100 tisíc obyvatel.

V reakci na zhoršení epidemiologické situace v zemi, Ministerstvo zdravotnictví zavedlo nová opatření. Restaurace a bary tak budou muset zavírat již v 20:00.

Zdroj: spadia.cz

Také budou zavřené posilovny, divadla a kina. Základní, střední a vysoké školy po celé zemí plošně zahájí výuku výhradně na dálku.

Zdroj: barrandov.tv

Ministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že pokud tyto nová opatření nebudou fungovat, vláda může vyhlásit lockdown. Vyzval tak občany se dodržovat všech pravidel a předpisů.

Zdroj: Twitter

Většina opatření, která se týká především školství, kultury a sportu zatím jsou platná jen dva týdny.

Share