Vyšetřování případu malého Tadeáše pokračuje: Policejní psycholožka sdělila, že podobný případ byl v Česku už před 19 lety

Zpráva o smrti malého chlapce Tadeáše se stala šokující pro celé Česko. Zůstává však mnoho neznámých skutečností, včetně pro policii. Podle policie zemřel chlapec na syndrom náhlého úmrtí. Zůstává však nejasné, co matka s tělem svého dítěte dělala až do okamžiku, kdy se ocitlo v řece. Policejní psycholožka Ludmila Čírtková zavzpomínala na jeden podobný případ, který se stal před 19 lety.

Náměstek krajského policejního ředitele Jan Krejčí uvedl, že po soudní pitvě bylo zjištěno, že dítě zemřelo na syndrom náhlého úmrtí.

Zdroj: blesk.cz

Není však známo, co bylo s tělem dítěte po jeho smrti. Policisté dodali, že existuje možnost, že matka nahlásila zmizení dítěte již několik dní po jeho smrti.

Bylo také oznámeno, že matka dítěte byla pravděpodobně velmi vyděšená a ze strachu hodila tělo do vody.

Vyšetřovatelé se nyní snaží zjistit, zda k smrti tohoto dítěte přispělo ještě něco jiného, například alkohol nebo drogy.

Zdroj: blesk.cz

Policejní psycholožka Ludmila Čírtková říká, že když se v některé rodině stane smrt dítěte syndromem náhlé smrti, rodiče se okamžitě snaží dítěti pomoci a přivolat pomoc ostatních.

Vysvětlila, že chování matky je jiné než standardní. Podle jejího názoru už byly defenzivní a standardní mechanismy psychiky prolomeny.

Pověděla o jednom podobném případu, který se stal v roce 2001. Tehdy také matka oznámila, že usnula, a když se probudila, dítě už neviděla.

Zdroj: blesk.cz

Původně žena uvedla, že o dítě přišla na hřišti v Kladně. Pak se však ukázalo, že svou dcerku v opilosti zalehla. Poté chtěla svůj čin utajit.

K tadeášově smrti policie dodala, že vyšetřování pokračuje a zatím není nikdo zadržen a nikdo obviněn.

Zdroj: Facebook

„Jsou tady určité detaily, které vzbuzují otazníky a ten případ halí do tajemství“ řekla Ludmila Čírtková. V tomto vyšetřování zůstává zatím mnoho neznámého.

Syndrom náhlého úmrtí kojenců je stav, kdy dítě přestane náhle dýchat. Pokud dítě okamžitě nedostane resuscitační pomoc, zemře.

Zdroj: blesk.cz

Lékaři stále často diskutují o příčině, která způsobuje syndrom náhlého úmrtí. Často se mluví o nezralosti dýchacích center dítěte.

Loni bylo v Česku asi 20 případů úmrtí kvůli syndromu náhlého úmrtí. Někdy je to však obecný popis smrti, kdy není žádný jiný důvod a dítě bylo zcela zdravé.

Share