„Výsledky zatím nejsou hotové“: Andrej Babiš promluvil o svém zdravotním stavu

Andrej Babiš strávil v Masarykově onkologickém ústavu přes tři hodiny, kde absolvoval vyšetření. Řekl, že nesmíme zapomínat na prevenci a pečovat o vlastní zdraví.

Promluvil o novém projektu a zdravotním stavu své rodiny. Premiér chce, aby se více věnovala pozornost rakovině, které bohužel podléhají i mladé lidé.

.

Předseda vlády netají, že k lékařům chodí nerad, ale ve věku 65 let nesmí zanedbávat prevenci.

O víkendu se proto vydal Masarykova onkologického ústavu, kde se nechal vyšetřit. Babiš prohlásil, že je potřeba lidi motivovat, aby se včas obrátili k lékařům. Včasná prevence může zachránit mnoho životů.

Premiér proto chce schválit projekt, který by se měl zabývat problematikou rakoviny. Připojit by se mohla i armáda, která by pomáhala s vyšetřením.

.

Andreje Babiše trápí, že u nás každý den umírá až 75 lidí na rakovinu. Takže během několika dní zemře stejný počet pacientů jako během celé koronavirové epidemie. Musí se proto chodit k lékařům na prevenci.

Premiér prozradil, že mu zemřel mladý člen ochranky ve věku kolem 35 let. Podlehl rakovině. „Strašně mladí lidé umírají, rakovina je všude,“ varuje Babiš.

Výsledky vlastního vyšetření Andrej Babiš zatím nemá a říká, že za všechno zaplatil. Myslí si, že by každý měl mít možnost absolvovat podobné vyšetření.

.

Zatím to lidé řeší ve spolupráci s pojišťovnami.

Vyšetření trvalo kolem 3,5 hodiny. Premiér absolvoval CT s kontrastní látkou celého těla, ultrazvuky a další vyšetření. Dodal, že oči už má v pořádku a péči o ně nepotřeboval.

Andrej Babiš chce, aby se připravil nový projekt a byla provedená kampaň s tím, že by se jezdilo k lidem blíže. Uvedl, že ročně umírá několik tisíc kuřáků.

Mezi obětmi jsou i hodně mladí lidé. Naši doktoři umí si s rakovinou poradit, ale když pacienti přijdou pozdě, tak se s tím už nic nedá dělat.

.

Předseda vlády promluvil i s šéfy mnoha nemocnic a chce vědět, jak lidé navštěvují preventivní centra, a jaké jsou podmínky.

Z ohledu na svůj věk strach z koronaviru nemá. Situace mu vyhovuje, protože komunikuje s ostatními úředníky ze své kanceláře, takže se šetří na nákladech na dopravu a všem možném.

Proto i vláda stále zasedá na dálku. Babiš tvrdí, že je to dobrá chvíle pro vývoj digitalizace. Pozitivem je také to, že se na jednom místě nehromadí velký počet úředníků.

.

Díky vírové epidemii je nyní pro premiéra zřejmé, že potřebujeme vylepšovat naše zdravotnictví.

Podle Babiše je to odpovědnost vlády, protože lékaře máme skvělé, ale musíme mít i super přístroje.

Premiér rovněž upozornil, že je potřeba lidem vysvětlovat, jak je důležité pečovat o vlastní zdraví.

Řekl, že se během jeho vyšetření lékaři ptali na rodinnou anamnézu a on samozřejmě neví všechno, co bylo v rodině.

.

Proto je podle Babiše důležité v rámci digitalizace zanechat alespoň po sobě všechny údaje, které v budoucnu budou potřebovat naše potomci a lékaři.

Kvůli tomu se zmínil i o zdravotním stavu své manželky Moniky. Ta měla zánět slinivky a už dva roky je na dietě.

Právě v roce 2018 Monika Babišová byla hospitalizována do nemocnice se zánětem slinivky. Lékaři jí nařídili dietu, takže nesměla jíst jídlo s vysokým obsahem tuku a cukru.

.

Nesměla pít ani alkohol, i když prozradila, že má ráda dobré víno a prosecco.

Tento rok v březnu premiérova manželka oznámila, že je v pořádku a nemusela podstupovat žádnou operaci, i když dva týdny strávila JIPce.

Share