Miloš Vystrčil jednal s Babišem a promluvil o příležitostech, které nabízí spolupráce s Tchaj-wanem: premiér kývl na zřízení pracovních skupin

Miloš Vystrčil a Andrej Babiš se domluvili na zřízení pracovních skupin, které by umožnili spolupráci s Tchaj-wanem. Jedná se o banky, přímé lety a investiční skupiny. Promluvil o tom Vystrčil po jednání.

Zdroj: novinky.cz

Na jednání byli přítomní také ministři a senátoři.

Předseda Senátu Tchaj-wan navštívil před několika týdny a po návratu řekl, že chce, aby se vláda seznámila s možnostmi, které zde jsou. Jednání probíhalo téměř jednu hodinu a konalo se online.

Zdroj: blesk.cz

„Probrali jsme příležitosti, které se během jednání na Tchaj-wanu ukázaly pro Českou republiku využitelné a přínosné,“ uvedl Vystrčil s tím, že by Tchaj-wan mohl investovat v ČR do výroby elektrických a elektronických zařízení.

Existuje také možnost založení pobočky tchajwanské banky v České republice.

Dalšími tématy byla také věda, výzkum a inovace.

Zdroj: ihned.cz

Jednalo se i o zřízení přímého letu mezi zeměmi.

Miloš Vystrčil řekl, že se během schůzky také řešilo, jak co nejdříve zprovoznit pět linek na roušky, které Česko dostalo jako dar.

Zdroj: blesk.cz

Šéf Senátu oznámil, že budou vytvořeny pracovní skupiny, které budou zpracovávat konkrétní příležitosti.

Miloš Vystrčil poznamenal, že má dojem, že vláda má opravdový zájem o spolupráci nebylo to pouze předstírání.

Zdroj: ihned.cz

Neví ale, kdy se tyto plány uskuteční, protože na obě strany čeká dlouhá cesta.

Premiér byl od začátku proti tomu, aby Miloš Vystrčil na Tchaj-wan letěl. Ostře reagovala i Čína, která považuje Tchaj-wan za své území.

Zdroj: blesk.cz

Po návratu předsedy Senátu Andrej Babiš řekl, že bude muset počkat na ekonomické dopady cesty, a jak bude reagovat Čína. Prohlásil ale, že ho zajímá jakákoliv obchodní spolupráce s Tchaj-wanem, kterou vyjedná Vystrčil.

Zdroj: blesk.cz

Share