WHO oznámila „zdlouhavou povahu“ pandemie

Koronavirová epidemie je stále zdravotní pohotovostí, uvedla WHO. V předvečer organizace zaznamenala další rekord pro počet lidí infikovaných COVID-19 za den – více než 292 tisíc lidí.

 

Zdroj: Washingtonpost.com

 

Pandemie COVID-19 zůstává i nadále ohrožením veřejného zdraví mezinárodního významu. To je uvedeno v prohlášení nouzového výboru Světové zdravotnické organizace (WHO).

 

Zasedání výboru se konalo 31. července, na základě jeho výsledků, účastníci vzali na vědomí „očekávanou vleklou povahu“ pandemie a zdůraznili význam opatření k boji proti viru na národní, regionální a celosvětové úrovni, uvádí se v prohlášení.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Výbor také vydal doporučení WHO. Mezi ně patří: podpora zemí v boji proti šíření choroby, pomoc při urychlení výzkumu a rozšíření přístupu k lékům a vakcínám, jakmile budou k dispozici.

 

Výbor doporučil, aby země podporovaly vědecký výzkum, včetně finančního, sledovaly hygienickou a epidemiologickou situaci ve světě a poskytovaly obyvatelstvu základní zdravotnické služby a poskytovaly příslušným službám „finanční, materiální a lidské zdroje v požadovaných objemech“.

 

Zdroj: Pixabay.com

 

WHO uznala na konci ledna koronavirus jako mezinárodní mimořádnou událost. 11. března vedoucí organizace Tedros Ghebreyesus uvedl, že situaci s COVID-19 „lze popsat jako pandemii“. Jednalo se celkově o čtvrté zasedání mimořádného výboru WHO. Organizace uvedla, že další zasedání bude svolána za tři měsíce nebo dříve.

 

Zdroj: Headlinecode.com

 

Na konci července Gebreyesus uvedl, že za posledních šest týdnů se počet detekovaných případů infekce koronavirem na světě zdvojnásobil a pandemie stále nabývá na síle. 1. srpna organizace zaznamenala další rekord pro počet případů COVID-19 za den – infekce byla detekována u 292 tisíc lidí. Celkem podle organizace dosáhl počet potvrzených případů nemoci 17,3 milionu a počet obětí 668 tisíc.

 

Zdroj: Pixabay.com

 

Podle univerzity Johna Hopkinse se celosvětově nakazilo více než 17,6 milionů lidí a zemřelo 680 tisíc lidí.

 

Share