„O tomto plánu vlády jsem nebyla dopředu informována“: Plošné testování na Slovensku se připravovalo za zády prezidentky

Slovenský premiér Igor Matovič uvedl, že o akci s testováním celého Slovenska vědělo jen 15 lidí. Hlavní velitelce ozbrojených sil Čaputové nic neřekli.

Zdroj: indo.cz

Podle slovenského portálu Pravda, informaci o plošném testování na Slovensku měla ještě dříve než samotná prezidentka kancléřka Merkelová, které se slovenský premiér pochválil.

V pátek ministr obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) pouze vyzýval zdravotníky, aby se v této těžké situaci vrátili ze zahraničí domů.

Zdroj: domov.sme.sk

V sobotu Matovič (OĽaNO) vysvětlil, že zdravotníky Slovensko potřebuje, protože se v zemi chystá celoplošné a celoslovenské testování, výjimkou budou zřejmě pouze děti do 10 let.

„Nesmírně si vážím, že jsme získali důvěru od všech kolegů na vládě i od nejvyššího vedení státu,“ napsal slovenský ministr obrany na sociální síti.

Zdroj: tvnoviny.sk

Nejvyšší vedení státu však zřejmě o utajovaném plánu vůbec nevědělo.

To potvrdila i samotná slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

„O tomto plánu vlády jsem nebyla dopředu informována. Vím jen to, co se dnes dozvěděla veřejnost z tiskové konference. Myslím si zároveň, že by plán takového rozsahu měl být oznámen způsobem, který nevyvolá více otázek, než poskytne odpovědí,“ reagovala Zuzana Čaputová.

Zdroj: cas.sk

Share