„Koronavirus se může přenášet vzduchem“: 239 vědců požádalo WHO, aby přezkoumala doporučení k prevenci nákazy koronavirem

Skupina 239 vědců z 32 zemí plánuje v nejbližších dnech zveřejnit otevřený dopis Světové zdravotnické organizaci se žádostí o přezkum doporučení k prevenci nákazy koronavirem.

Toto bylo hlášeno New York Times.

Zdroj: scroll.in

„Světová zdravotnická organizace věří, že koronavírus se šíří především velkými respiračními kapičkami emitovanými infikovanými lidmi, když kašlí a kýchají, tyto částice rychle padají na zem.

V otevřeném dopise Světové zdravotnické organizaci poskytlo 239 vědců z 32 zemí důkaz, že menší částice mohou lidi nakazit, a vyzvalо organizaci, aby přehodnotila svá doporučení“.

Zdroj: scroll.in

Jedná se o aerosolový přenos viru: v tomto případě jsou částice viru mnohem menší, ve vzduchu déle než kapky a dokáží překonat mnohem větší vzdálenosti než bezpečný metr a půl.

Pokud je přenosová cesta významným faktorem v pandemii, zejména v místnostech se špatnou ventilací, „důsledky z hlediska kontroly infekce budou významné“, uvádí se v publikaci.

Zdroj: thenewdaily.com.au

To může znamenat, že by se roušky měly nosit ve vnitřních prostorách i s udržování sociální vzdálenosti.

Zdravotnický personál bude možná muset nosit ochranný respirátor N95, „aby odfiltroval i ty nejmenší respirační kapky při práci s pacienty s koronavirem“.

Zdroj: scroll.in

Autoři otevřeného dopisu poznamenávají, že WHO se opírala o údaje o šíření koronaviru v nemocnicích, kde jsou podmínky mnohem sterilnější, než v jiných vnitřních prostorách.

Podle New York Times, nedávný nárůst počtu obětí po obnovení obchodních a kancelářských činností potvrzuje „to, co mnozí vědci říkali, že virus stagnuje ve vnitřním vzduchu a infikuje lidi kolem.“

Zdroj: trtworld.com

Share