Na sociálních sítích se objevilo nové video o zadržení Floyda: Manželka expolicisty požádala o rozvod

Video, které se objevilo na internetu, naznačuje, že George Floyd, který zemřel při zadržování policií v americkém městě Minneapolis, byl zadržen třemi policisty, a nikoli jedním, informoval CNN.

.

Floydova smrt způsobila nepokoje v Minneapolis a dalších městech po objevení „virového“ videa jeho zadržení.

.

Druhé video, které se nyní objevilo na internetu, bylo zaznamenáno z jiného úhlu.

Viseo ukazuje, že ne jeden, ale tři policisté klečeli na Georgi Floydovi. Kromě důstojníka, který stiskl Floydovi krk kolenem, se na něj opřeli dva další a přitlačili ho k zemi.

CNN poznamenává, že zaměstnanci kanálu nemohli najít osobu, která video natočila.

Manželka policejního důstojníka Dereka Chauvina, jehož činy George během zadržování Floyda vyvolaly masové protesty po celé zemi, požádala o rozvod. To bylo hlášeno CBS.

Manželka exolicisty také žádá o bezpečnost její a jejích příbuzných během nepokojů ve státě kvůli incidentu.

Kromě toho, podle bratra George Floyda Trump ho nechce slyšet, napsal The Hill: „Ani mi nedal šanci mluvit. „Bylo to obtížné. Snažil jsem se s ním mluvit, ale pořád mě tlačil pryč“,řekl Filoniz.

.

„A jen jsem mu řekl, že chci spravedlnost“, pokračoval bratr.

.

V pátek Trump řekl, že mluvil s členy rodiny, nazýval je „úžasnými lidmi“ a řekl, že chce „vyjádřit moji nejhlubší a nejupřímnější soustrast jménem národa“.

Policie během několika dnů protestů zatkla 4 400 osob podle AP.

.

Francouzský fotbalista Marcus Thuram během zápasu 29. kola Bundesligy proti „unii“ (4: 1) reagoval na smrt afroameričana George Floyda.

Share