„Sociální sítě naprosto umlčují konzervativní názory“:Trump varuje, že silně zreguluje, nebo zcela zruší sociální média

Americký prezident ohrožuje sociální média přísnou regulací nebo uzavřením poté, co Twitter komentoval jeho příspěvek a varoval uživatele před možnými podvody ve zprávách prezidenta.

Toto bylo hlášeno AP.

.

Americký prezident Donald Trump hrozí, že zavede přísnější regulaci nebo uzavře společnosti se sociálními médii poté, co Twitter poprvé komentoval pravdivost skutečností uvedených v jeho příspěvku.

Pod Trumpovým příspěvkem se objevilo varování, že poštovní hlasování by mohlo umožnit falšování ve velkém měřítku.

.

V reakci na to Trump obvinil Twitter z zasahování do amerických voleb:

„Twitter nyní zasahuje do prezidentských voleb do roku 2020. Říká se, že moje prohlášení o hlasovacích lístcích poštou, které povede k hromadné korupci a podvodům, je nesprávné … „, napsal a také zdůraznil:

„Twitter zcela potlačuje svobodu projevu a já jako prezident nedovolím to se stane!“

.

V tomto ohledu Trump uvedl, že společnost jednala s politickými předsudky.

„Republikáni mají pocit, že platformy sociálních médiínaprosto umlčují konzervativní názory. Budeme přísně regulovat jejich činnost nebo je zastavit tím, že to nedovolíme.

.

Viděli jsme, co se pokusili udělat a co neudělali v roce 2016. To nemůžeme dovolit komplikovanější verze,“ napsal Trump.

„Opravte svou akci, OKAMŽITĚ !!!“ – přidává další tweet.

.

V době publikace Twitter a Facebook neposkytly oficiální komentáře.

V posledních letech Twitter změnil svou politiku po obvinění, že jeho nezasahování do obsahu přispívá k šíření dezinformací.

Share