„Žádná chytrá karanténa se nekonala“: říká mladá žena, která se nakazila koronavirem a stále po dvou týdnech má příznaky onemocnění

Mladé lidé většinou koronavirus snášejí dobře a mají pouze mírné příznaky. Někdo se ovšem potýká s trvalými následky. Třicetiletá žena popsala, jak nemoc u ní probíhala a o chytré karanténě se vůbec nikdo nezmínil.

O diagnóze se Eva Marie Lišková dozvěděla po rodinné oslavě v Ostravě. Před tím jí po několika dnech volala maminka a řekla, že musí do karantény.

Zdroj: vitalia.cz

Také se ptala, jestli dcera není nemocná. Eva říká, měla pouze trochu rýmu a bolela ji hlava.

Ale příští den začala přicházet o chuť a čich. Ještě ten den dozvěděla, že matka má pozitivní test a tušila, že její výsledek bude stejný.

Zdroj: týden.cz

Ženu kontaktovala hygienická stanice a zapojení do chytré karantény jí nenabídla. Eva Marie jim pouze uvedla s kým kontaktovala v minulých dnech v uzavřených prostorách a poskytla telefonní čísla.

„O chytré karanténě nepadlo ani slovo,“ tvrdí třicetiletá žena s tím, že se nikdo nezajímal o její data z telefonu a souhlas k jejich použití.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Lišková je přesvědčená, že se chytrá karanténa vůbec nerozjela a úřady ji rezignovali.

Dle těchto údajů server Seznam Zprávy uvažuje o tom, že hygienické stanice nevyužívají technologické platformy pro trasování kontaktů nakažených.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Žena musela do izolace a od hygieniků dostala potřebné pokyny. Ven mohla pouze v nezbytných případech, když potřebovala vyvenčit psa nebo na nákup.

Těžko to zvládala psychicky a příznaky koronaviru pociťuje do dnešní doby. Hlavně se jedná o ztrátu čichu a chuti.

Zdroj: rozhlas.cz

Evě Marii bylo dokonce řečeno, že se do normálu mohou vracet i několik měsíců.

Žena ale tvrdí, že to není důvod panikařit. Svou izolaci strávila se spolubydlící a ta se nenakazila.

Zdroj: rozhlas.cz

Lišková však dodává, že po sobě musela všechno dezinfikovat a neúčastnila se přípravy jídla.

Zdroj: irozhlas.cz

Share