„Žádné škody a směšné ceny“ : Proč je nutné umýt podlahu solí

Obchody s kosmetikou a domácími chemikáliemi oplývají množstvím prostředků určených na úklid domácností. Všichni jsou dobří svým způsobem, prodávají se za přijatelnou cenu, ale zároveň jsou zpravidla nebezpeční.

Existuje cesta ven – osvědčený přírodní prostředek – obyčejná stolní sůl – pomůže při čištění domu. Žádné škody a směšné ceny!

Sůl je skvělý pomocník, který vám umožní rozzářit váš byt! Sodík je vhodný pro čištění obkladů od dlaždic, linolea, laminátu, povrchů natřených vodotěsnou barvou.

.

Sůl je téměř univerzální lék. Jaké vlastnosti jsou známé?

Sůl je skvělá pro vytírání. Roztoky sodíku se vypořádávají se všemi druhy kontaminujících látek, odstraňují malá a stará místa. Pokud jsou povrchy ošetřeny solným roztokem, prach na ně přilne mnohem méně, ne jako obvykle.

K překonání korozivních skvrn budete potřebovat nasycený roztok sodíku a vody. Čím více soli, tím lépe. Kapalina by měla téměř korodovat kůži vašich rukou (použijte rukavice!).

Ideálně přidejte sodu do chladného hypertonického roztoku. Půl sody stačí na jednu lžičku soli. Soda se vyrovnává se znečištěním kuchyňských povrchů. Takové řešení se neobejde bez skvrn!

.

Nezapomeňte na bezpečnostní opatření – silné rukavice. V opačném případě budete muset cítit všechny praskliny a škrábance na rukou, které jste možná ani netušili.

Co nemůže být ošetřeno sodíkem? Mramor, žula a také laminované povrchy se bojí.

Zřeďte sůl v horké vodě. Sodík musí být zcela rozpuštěn, aby po čištění nezůstaly pruhy.

.

Sůl je vynikající dezinfekční prostředek. S jeho pomocí můžete účinně zničit skryté zdroje choroboplodných zárodků a infekcí. Sodík je nepostradatelným pomocníkem v rodině, kde jsou malé (a nejen) děti.

S takovým čisticím prostředkem si nemůžete dělat starosti s alergiemi nebo jinými nežádoucími nežádoucími účinky těla.

Pokud někdo z vaší rodiny chytil nachlazení, SARS, ARI nebo chřipku, mytí podlahy fyziologickým roztokem pomůže zničit latentní infekci.

.

Nejenže budou vaše povrchy svítit – vzduch v místnosti bude čistý, bude pro nemocné a zdravé dýchání mnohem snazší.

V předvečer čištění otevřete otevřená okna. Je důležité zařídit návrh v domě. Pohybující se vzduch je další dobrý lék na bakterie a infekce.

Podle lékařů infekce netrvá dlouho v chladném čistém vzduchu. Proto – častěji vzduch! Alespoň 2-3krát denně po dobu 5-10 minut.

.

Share