“Zavedeme roušky ve veřejné dopravě a možná i v supermarketech, přinejmenším v Praze“: jak virus oproti jaru změnil Česko

Dnes v Česku je aktuálních pět tisíc koronavirových případů. Je to nový rekord a největší počet nemocných od začátku epidemie v březnu.

Zdroj: idnes.cz

Dál je nově pro republiku přírůstek nemocných, který sahá přes dvě stovky denně. Podle hygieničky Jarmily Rážové ministerstvo zdravotnictví má v plánech učinit nové opatření minimálně pro Prahu, a možna i pro celý stát.

Zdroj: idnes.cz

Ministerstvo se opírá na zkušenosti jiných zasažených států, zejména Itálii, kde pro záchranu tisíců životů stát zavedl přísná opatření.
Pražská hygienička Zdeňka Jágrová je jistá, že virus se nešíří nekontrolovaně, objevuje jen v lokálních ohniscích, třeba v ubytovnách nebo na firmách dělníků.

Zdroj: idnes.cz

Jágrová se snaží uklidnit veřejnost a přesvědčuje, že druhá vlna to určitě není.
Ze všeho počtu nakažených hen indium z nich mají těžký příběh a skončí v nemocnicích. Zaleží především na věku, průměrný věk nakažených se snížil z 50 let na 35, mladší lidé přitom nákazu mají v lehké formě nebo vůbec bez žádných příznaků.

Zdroj: idnes.cz

Dříve se ale nemoc COVID-19 považovala za nemoc, která ohrožuje život každého člověka bez ohledu na věk a zdravotní stav. Proto vláda ihned použila nejtvrdší opatření jako jsou zákazu vycházení bez jasné příčiny a nošení roušek ve všech prostorech kromě bydliště. Dnes však hygienici udělali opatření mírnější.

Share