Zavírání škol a roušky venku: rozhodnutí tripartity a jednání vlády

Nová přísná opatření k boji proti koronaviru. Nyní se diskutuje, jaká přesně budou tato opatření. Může to být například uzavření prvního stupně základních škol nebo povinné roušky venku v místech velkého shluku lidí. Tuto informaci oznámil prezident Svazu průmyslu a obchodu Jaroslav Hanák po jednání tripartity.

Jednání se zúčastnily tři strany, a to zástupci vlády, zástupci zaměstnavatelů a zástupci odborů. Všichni se setkali v pondělí po po zasedání Bezpečnostní rady státu.

Zdroj: Facebook

Cílem jejich schůzky bylo projednat nová přísnější opatření, která by měla vstoupit v platnost tuto středu. Po schůzce sdělili některé podrobnosti veřejnosti.

Plánuje se například dálkové výuka pro děti na prvním stupni základních škol. Většina zástupců tripartity se přiklonila k tomu, aby žáci prvního stupně zůstali doma.

Zdroj: Facebook

„Nejsme si ale jisti, zda je školství připraveno na distanční výuku. Mnoho rodin na to připraveno není,“ řekl Jaroslav Hanák.

Diskutovalo se také o variantě nošení roušek venku. Šlo především o veřejné prostory, kde mohou být velké shluky lidí, například autobusové zastávky.

Zdroj: nadacecs.cz

Zatím ale není jednoznačné rozhodnutí, jaká opatření budou přijata a co bude nutné dělat za několik dní.

Minulý týden předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Roman Prymula hovořili o variantách podobných lockdownu.

Zdroj: Petr Topič, MAFRA

Předpokládá se, že vláda na podzim přijme opatření, která budou pro podniky příznivější než ta, která byla na jaře.

Andrej Babiš také hovořil o tom, že si nyní vláda nemůže dovolit utrácet tak velké částky, jako tomu bylo na jaře. Tehdy bylo na podporu živnostníků a dalších vyčleněno zhruba 200 miliard korun.

Zdroj: gettyimages

O všech těchto otázkách bude vláda jednat dnes v 16 hodin. Mluvit se bude například i o jednorázovém příspěvku pro rodiče.

Vláda s největší pravděpodobností o nových opatřeních a výsledcích svých jednání promluví po 18. hodině.

Share