„Být prvorodičkou je těžké a nikdo vám to neřekne“: První dáma Francie poprvé promluvila o porodu prvního dítěte a pláči

Brigitte Macronová poprvé promluvila o porodu prvního dítěte v rozhovoru pro časopis Elle. První dáma Francie zejména zavzpomínala na dny úzkosti po jejím prvním porodu.

Zdroj: blesk.cz

Macronová je šťastnou matkou tří dětí od prvního manželství v roce 1974 s bankéřem André-Louis Auzièrem. První dáma Francie je už také babičkou sedmi vnoučat.

Zdroj: blesk.cz

Brigitte se rozhodla svěřit časopisu Elle o mateřství. Rok po svém prvním svazku porodila Brigitte své první dítě, syna Sébastiena. Bylo jí tehdy 21 let, poté porodila Laurence v roce 1977 a Tiphaine v roce 1984 a cítila se naprosto ohromena situací.

Zdroj: blesk.cz

Při odchodu z kliniky byla pouze jedna touha, vrátit se tam, uniknout odpovědnosti a strachu ze špatného jednání.

Zdroj: blesk.cz

„Nikde se nemluví o tom, jak může být mladá matka bezmocná. Mně bylo 21 let těsně po porodu prvního dítěte, čekala jsem, až jeho otec přijde domů a chtěla jsem se otočit, utéct a uchýlit se do porodnice,“ přiznává Brigitte.

Zdroj: blesk.cz

Pro manželku Emmanuela Macrona je zásadní, aby se ženy necítily provinile a aby se cítily méně osamělé.

Zdroj: blesk.cz

„Byla jsem vyděšená, bála jsem se, že se nedokážu postarat o vlastní dítě. Bála jsem se, že se mu něco stane. První tři týdny dnem i nocí jen plakal a já byla bezmocná.

Pak byl přivolán lékař, který ujistil, že dítě je v dokonalém zdravotním stavu. Ale jednoho dne jsme si uvědomili, že trpí zdravotním problémem,“ uvedla Macronová.

Zdroj: blesk.cz

Malý Sébastien musel na operaci. „Chránit děti také znamená více podporovat matky. Být prvorodičkou je těžké a nikdo vám to neřekne!“ řekla Brigitte.

Share