Idol ženských srdcí Richard Gere dnes slaví 71. narozeniny: První dítě si pořídil až v padesáti letech

Slavný americký herec Richard Tiffany Gere se narodil 31. srpna 1949 ve Filadelfii v USA.

Richard se narodil jako druhé dítě v rodině.

Zdroj: zena.aktualne.cz

Americký herec již v dospělosti, o svém dětství mluvil velmi upřímně: „doma jsme měli velmi teplou atmosféru.“

Zatímco ještě byl školák, budoucí herec hrál roli Santa Clause. Jeho matka mu šila oblek: Santovo břicho bylo „vyrobeno“ z polštáře a brada byla z bavlněné vlny. O něco později, ve čtrnácti letech, Richard hrál amerického prezidenta.

Zdroj:criema.ria.ru

Po absolvování školy budoucí herec dva roky studoval filozofii na univerzitě v Massachusetts. Pak byl divadelním hercem, někdy vystupoval v rockové kapele.

Hvězdná kariéra herce začala v roce 1975. Richard Gere měl v té době 26 let. O dva roky později hrál herec roli ve filmu „Hledání pana Goodbara“ režiséra Richarda Brookse.

Zdroj: report.if.ua

Dovednost herce ocenili nejen diváci, ale i filmové kritiky a začal Richard dostávat velmi atraktivní nabídky.

Skutečným úspěchem v jeho kariéře byla hlavní role ve filmu „Důstojník a džentlmen“: díky této roli se stal Richard Gere skutečným sexuálním symbolem filmového průmyslu.

Zdroj: zena.aktualne.cz

Po čtyřiceti letech herec hrál ve „Pretty Woman“. Úspěch tohoto filmu přinesl mu tak dlouho očekávanou slávu.

Zdroj: zena.aktualne.cz

Další populární filmy s Richardem Gerem: „Mrazivá vášeň“ (1992), „Blood Brothers“ (1978), „The Runaway Bride“ (1999), „Osobní spravedlnost“ (2007), „Hačikó“ ( 2008).

Zdroj: zena.aktualne.cz

V roce 1991 se Richard Gere oženil s 25letou supermodelkou Cindy Crawfordovou. V době svatby mu bylo již 42 let. Manželství však netrvalo dlouho, pouze čtyři roky.

Zdroj: zena.aktualne.cz

V roce 1996 se herec setkal s 35letou Carey Lowellovou, bývalou bondgirl. V roce 2002 si pár vzal. Mají spolu syna Homera (18). Rozvedli v roce 2016.

Zdroj: zena.aktualne.cz

Ale Richard Gere se potřetí oženil. Vzal si o 33 let mladší přítelkyni. Herec a Alejandra Silva milují cestování a humanitární práci.

Největšími koníčky herce jsou meditace a buddhismus. Před pár měsíci se mu narodil další syn.

Share