Žena si rok nic nekupovala a šetřila na dům: Zde jsou její tipy

Jak ušetřit na svůj sen bez půjček a hypoték? Známá blogerka Lara Jarvis, která si celý rok odmítala dopřát nákupy a podařilo se jí ušetřit 25 000 liber (přibližně 735000 korun). Tady je 5 tipů, jak každý den ušetřit peníze, pokud nejste připraveni se úplně vyhnout nakupování.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Lara Joanna Jarvis je známá bloggerka, která poskytuje tipy na rodinné rozpočtování a spoření. Rok 2019 strávila ve znamení „roku bez nakupování“ – to znamená žádné zbytečné nakupování, žádné náhlé nákupy a žádné procházky s přáteli v obchoďáku „na odpočinek“. Pouze nezbytné výdaje. Do konce roku ušetřila 25 000 liber – dost na to, aby mohla uskutečnit první splátku ve svém vysněném domě.

Pokud ještě nejste připraveni drasticky snížit svou spotřebu, Lara nabízí pět tipů, které vám každý den ušetří peníze, aniž byste se příliš stresovali.

 

Zdroj: instagram.com

Pravidlo 30denního čekání

Pokud se vám něco líbí, nespěchejte s výběrem své kreditní karty. Dejte si 30 dní na zvážení, zda danou věc opravdu potřebujete. Přidejte si jí na měsíc do svého seznamu přání. Pokud si to za měsíc nerozmyslíte, můžete si danou věc koupit.

Tím se zabrání impulzivnímu utrácení. Lara říká, že často zjistíme, že jsme tu věc opravdu nepotřebovali. Někdy touha po koupi šatů znamená, že jsme smutní, a někdy to znamená, že chceme krásný život, jako modelky v lesklých časopisech, které by tyto šaty mohly nosit.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Jídelníček

Vytvořte si stravovací plán a nakupujte potraviny na měsíc. Potraviny podléhající rychlé zkáze lze brát jednou týdně. To poskytuje dobrou úsporu: potraviny si můžete koupit ne v samoobsluze, kde je vše obvykle dražší, ale jděte za nimi do hypermarketu. Tímto způsobem navíc ušetříte čas hledáním a výběrem produktů.

 

Dalším důvodem pro uspořádání stravovacího plánu je, že zmírňuje stres nejistoty. V ledničce máte vždy jídlo a vždy víte, co budete na oběd jíst. Tímto způsobem je snazší ušetřit peníze a také to prospívá váze.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Používejte hotovost

Když platíte v hotovosti, samotný proces převodu peněz vám umožní přemýšlet o každé útratě. Navíc výběr hotovosti z bankomatu vás také chrání před spontánními nákupy. Nejhorší v tomto smyslu je platba bezkontaktními kartami nebo prostřednictvím aplikace: je to tak snadné, že si sami nevšimnete, jak peníze odcházejí.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Vyfoťte své oblíbené oblečení

„Plná skříň, nic na sebe.“ S ohledem na to často chodíme nakupovat. Lara doporučuje promyšleně rozebrat šatník, sestavit několik sad oblečení – a určitě se v nich vyfotit.

Nyní, když se znovu rozhodnete, že nemáte vhodné oblečení, stačí otevřít „galerii“ na smartphonu a vybrat si soupravu pro tuto příležitost.

 

Poznejte své „Proč“

„Oslavujte po cestě malá vítězství a udržujte své důvody ve své vizi, protože jinak se trochu ztratíte.“

Pokud nemáte velký cíl, nemáte žádnou motivaci – znamená to, že všechny tipy na záchranu jsou k ničemu. Rozhodněte se, na co šetříte: nový smartphone, dovolená, čistokrevný pejsek, byt nebo záloha na dům. Představte si svůj sen: můžete vytvořit koláž nebo jen pověsit fotografii na prominentní místo.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: MALÝ CHLAPEC POSLAL TATÍNKOVI DOPIS „DO NEBE“ A DOSTAL DOJEMNOU ODPOVĚĎ

PŘIPOMÍNÁME: TATO BABIČKA NEDÁVNO OSLAVILA 50. NAROZENINY, ALE STÁLE SE LÍBÍ CHLAPŮM. LAHODNÉ KOLÁČE S TÍM NEMAJÍ NIC SPOLEČNÉHO, PŘÍČINOU JE JEJÍ VZHLED

 

Share