Žena v domácnosti koupila opuštěný ostrov za 15 000 dolarů a stala se z ní bohatá podnikatelka

Kdo z nás by nechtěl mít svůj vlastní kousek ráje, kde si můžete užít klid a pohodu?

Pro někoho je jako takové místo vhodný běžný zahradní pozemek a někdo chce mít celý ostrov v oceánu.

Zdroj: youtube.com

Zvuk azurové vody, bílý písek a zpěv vzácných ptáků jsou ideálními podmínkami pro skvělou dovolenou.

Mnoho lidí věří, že majitelem ostrova musí být báječně bohatý člověk. Vlastně je možné stát se vlastníkem pozemku obklopeného teplými mořskými vodami, a to i bez nutnosti mít miliony na svém bankovním účtu.

Zdroj: youtube.com

Náš příběh je o obyčejné hospodyni z Austrálie Melitě Kaulmandes Hunter. Náhodou se musela přestěhovat do jihovýchodní Asie – její manžel byl pozván pracovat do hlavního města Kambodže Phnom Penh.

Zpočátku tam plánovala žít ne déle než rok, poté se přestěhovat do civilizovaného New Yorku, ale osud jí připravil jinou budoucnost.

Zdroj: youtube.com

Během jedné z exkurzí uviděla žena špinavý opuštěný ostrov. Když se zeptala průvodce, proč se z tak krásného místa stala skládka, dostala odpověď, že se o něj nikdo nestará, protože to není země nikoho.
Obsluha vtipně navrhla, aby žena koupila tuto půdu a zušlechtila ji. Australanka však tuto myšlenku vzal vážně a doslova jí nevycházela z hlavy.

Zdroj: youtube.com

Brzy ona koupila ostrov za 15 000 dolarů. Místní správa prodala pozemek do vlastnictví s předpokladem pro následné vyčištění a zárukou stálé údržby.

Melitino rozhodnutí změnilo celý její život. V současné době je majitelkou ohromujícího letoviska. Za 10 let se jí podařilo přeměnit půdu, kterou nikdo nepotřebuje, na místo, kde lidé odpočívají za více než 800 dolarů denně.

Zdroj: youtube.com

K dnešnímu dni rajská oblast nazvaná Song Saa Resort zahrnuje 27 vil, bar, restauraci a nabízí různé lázeňské služby.

Nedotčená příroda, vzácné mangové lesy a krásné klima přitahují četné turisty. Na ostrov se můžete dostat vrtulníkem nebo lodí z okolních měst.

Všechny budovy na tomto kusu země jsou vyrobeny z recyklovaných přírodních materiálů. Místní kuchyně nabízí výhradně přírodní produkty.

Menu restaurace je sestavena s přihlédnutím k maximálnímu přínosu pro tělo rekreantů.

Zdroj: youtube.com

Zájemci si zde mohou pořídit trvalé bydlení – malou vilu v hodnotě 600 tisíc dolarů.

Místní obyvatelé jsou vděční australské domácnosti nejen za práci, ale také za pomoc při výuce dětí, protože značnou část výtěžku věnuje na charitu a místní školy.

Zdroj: youtube.com

Zdroj: youtube.com

Share