„Zklamal jsi mě, Miloši“: Daniel Hůlka se ostře pustil do Zemana a chystá se vrátit státní vyznamenání, které od něho dříve dostal

V roce 2016 dostal zpěvák Daniel Hůlka od prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy. A tak po čtyřech letech hodlá tuto medaili vrátit prezidentovi. Zpěvák řekl, že ho prezident zklamal a obrátil se proti svému národu. Učinil tak i přesto, že během prezidentských voleb dvakrát podporoval Miloše Zemana.

Takové rozhodnutí učinil poté, co o něm Miloš Zeman řekl v rozhovoru pro MF Dnes některé nepříjemné věci. Daniel Hůlka se účastnil demonstrací proti rouškám.

Zdroj: Instagram

Prezident tehdy řekl, že za tuto účast by si zpěvák musel „dat studený a mokrý hadr na hlavu a stáhnout se na nějakou dobu do soukromí“.

Daniel Hůlka prezidentovi odpověděl a řekl, že skutečný přítel by se nikdy veřejně nesměl zesměšňovat nebo urážet svého kamaráda za jiný názor. Mohl by to udělat jinak, ale ne přes média.

Foto: Tonda Tran

Zpěvák napsal prezidentovi otevřený dopis, kde řekl, že ten ho prý zklamal. Miloš Zeman se podle něj odvrátil od svého národa, když mnozí z nich bojují o svou budoucnost.

Zdroj: Yan Renelt, MAFRA

„Jde jim v podstatě o život. Tobě nehrozí nic, Ty o nic nepřicházíš,“ oslovil Daniel Hůlka Miloše Zemana. Podle něj, protože lidé demokraticky zvolili prezidenta, tak by je nyní musel podpořit.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Zpěvák se ve svém otevřeném dopise opakovaně ptal prezidenta, proč tak činí. Prezidentovo chování označil za sobecké, hrubé a narcistické.

Zpěvák proto prohlásil, že je připraven přijet 28. října na Pražský hrad na slavnostní ceremoniál a vrátit medaili Za zásluhy.

Zdroj: Aha! – Martin Hykl, Marek Pátek, Sheraton Soma Bay

Chce vrátit medaili do rukou toho muže, od kterého ji dostal. Poté dodal, že prezidentovi přeje vše, co mu prezident přál. Zároveň mu prý nepřeje nic špatného.

Zdroj: YouTube / Show Jana Krause

Po tomto dopisu následovala reakce prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka přes Twitter.

V minulosti bylo několik lidí, kteří odmítli přijmout ocenění z rukou současného českého prezidenta Miloše Zemana. Vyznamenání vrátil v minulosti prezidentovi režisér Jan Němec.

Psali jsme: „Oba září štěstím“: teď Alessandro Nasi prostě musí požádat Alenu Šeredovou o ruku

Share