Zlomená Felicita: příběh nadpozemské lásky a smutného osudu italského páru Al Bano a Rominy Powerové

Hudební duo Al Bano a Romina Powerové je asi nejznámější hvězdnou dvojicí 20.století. Píseň Felicita dlouho odrážela rodinnou idylku dvou zpěváků, kteří na pódiu „zazpívali“ natolik, že spolupráce přerostla v lásku. Tragické zmizení starší dcery je však připravilo o sílu a touhu být spolu…

Zdroj: odnaminyta.com

Hudební duo Al Bano a Romina Powerová nám kdysi dalo krásnou píseň, kterou hrají dodnes na různých oslavách. Málokdo zná text „Felicity“, ale předci jen zpívají ji vždy s radostí. Řekneme vám, co dnes víme o zpěvácích a jejich pohřešované dceři.

Jak vše začalo

Budoucí pár se setkal během natáčení filmu s názvem „Nel Sole“, ve kterém hlavním motivem byla jedna z písní Al Bano. Okouzlující američanka italského původu Romina téměř okamžitě dobyla umělce, takže Al Bano rychle nabídl, že bude vystupovat společně a chodit na společné koncerty, a mladá dívka bez váhání souhlasila.

Zdroj: odnaminyta.com

A v roce 1970 oni, šileně zamilovaní do sebe, se oženili.

Zdroj: odnaminyta.com

Ale teď, bohužel, pár neni spolu – ztráta Ilenii v roce 1994, kdy nejstarší dcera manželů najednou přestal odpovídat na hovory rodičů při cestování po Americe a že už nikdy neozvala, silně ohrozila jejich láska. Al Bano v sobě našel tvůrčí sílu přežít odchod dcery; ale Romina nevěří v její smrt a žije v USA v poustevnictví a maluje obrazy. Vychovávat zbývající tři děti Romina matka už nedokázala. Děti zůstaly v Itálii s otcem.

Zdroj: odnaminyta.com

Co se stalo Ilenii onoho osudného večera?

Velkém pár měl čtyři děti: kromě starší Ilenii, Al Bano a Romina vychovávali syna Jari a také dvě dcery Kristel a Rominu. Dříve v rodině vždy vládla podpora a porozumění, takže policie ani nezačala rozhlížet variantu sebevraždy nebo útěku dívky od příbuzných. Když jí bylo čtyřiadvacet, rozhodla se splnit si starý sen navštívit zemi kde se jeji maminka narodila a odjela do New Orleandu. Cesta probíhala v klidu.

Zdroj: odnaminyta.com

Alespoň si to mysleli sami rodiče – dcera byla s nimi v kontaktu, komunikovala s matkou a vyprávěla jí o svých dobrodružstvích. Jejich poslední rozhovor byl právě po telefonu. Oni se bavili o všem možném, Romina požádala dívku, aby se ozvala, jakmile to bude možné, ale už nikdy neslyšela hlas dcery. Pátrání a vyšetřování policie a soukromých detektivů v New Orleandu nepřineslo žádné výsledky.

Zdroj: odnaminyta.com

Dícka tam ale měla vztah s pouličním muzikantem afrického původu, mužem jménem Masakela, ale vyšetřování nezjistilo jeho účast na pohřešování dívky. Masakela sám byl závislý na drogách, a tak se rodiče dlouhá léta snažili od muže zjistit, co on udělal jejich dceři. Podle Rominy mohl dívku zdrogovat a ta nepřežila dávku nebo už nemohla takový život ukončit.

V každém případě žena nevěří ve smrt a do poslední chvíle věří, že je naživu, ať už je její život jakýkoli. Al Bano smrt dcery přiznal a snaží se jít dál – právě kvůli tomuto konfliktu se rozpadla rodina italských zpěváků. Některé pokusy najít dceru prostřednictvím soukromých pátracích agentur Romina provádí dodnes.

Zdroj: odnaminyta.com

Share