Zřícenina domu se dostala ženě levně, protože tam nebyla voda ani světlo. Oprava trvala 20 let: Co z toho vyšlo

Opuštěný starý dům se Jane okamžitě zalíbil. Ale stálo za to ho kupovat ? Byl nedokončený a už se začal postupně rozpadat, nestihla se do něj dostat ani voda a elektřina. Dali ho skoro zadarmo, majitelé chtěli jen 75 dolarů. Žena si myslela, že čistý vzduch a krása kolem stojí za přesun na nové místo, zejména proto, že samotný dům byl poměrně dobrý.

Zdroj: optim1stka.ru

Jane si uvědomovala, že 75 dolarů není zdaleka vše, co měla investovat do obnovy zříceniny, ale byla nastavena nejodvážnějším způsobem.

Samotný dům byl více než sto let starý, stál na tomto místě od roku 1880. Dívka se ale nenechala zastrašit. Už byla unavená pronajatých bytů. Chtěla jistotu zítřka, stabilitu.

Mladá majitelka od prvního dne po koupi domu nechtěla vrhát se do obchodů na opravu. Jejím plánem bylo promyslet všechny detaily, rozhodnout se, jaký má být její domov, představit si vše do nejmenších detailů. A pak dát dům do pořádku vlastními silami.

Jane strávila nějaký čas ušetřením peněz a zahájením práce. Dům ji natolik inspiroval, že přišla s designem úplně sama.

Zdroj: optim1stka.ru

Co dokázala změnit za 20 let práce?

Když porovnáme, co bylo v domě předtím a co se stalo, zdá se, že to jsou zcela odlišné budovy. Lidé, kteří žili v sousedství, ani nemohli pochopit, jak někdo se mohl vzít za takový neúspěšný projekt, nevěřili v úspěch. Stále nevěří, že se dům proměnil v obytný.

Zdroj: optim1stka.ru

Ale Jane nejprve pozvala odborníka, aby zkontroloval rám domu. Musela si uvědomit, zda je spolehlivý, nebo ho bude muset posílit.

Pak bylo nutné vyměnit střechu, ta stará se už od času rozpadala. Tahle práce u Jane vyčerpala vše úspory a musela zpomalit.

Zdroj: optim1stka.ru

Jak se proměnil dům Jane?

Zdroj: optim1stka.ru

Jane dosáhla svého cíle. Stará budova se proměnila v tak útulné bydlení, že by ji rád koupil i bohatý člověk. Jane hodně investovala do restaurování, sama neví, kolik peněz jí uteklo. Nyní ho odborníci oceňují na 570 tisíc dolarů. A Jane dosud nechápe jak se jí to podařilo.

Může jen děkovat osudu za to, že v minulosti se pro to rozhodla. Ale obtíží padlo na její osud hodně. Někdy dokonce žila v tomto domě, kde nebyla ani voda, ani hrnce, spala na podlaze, mrzla – ale dokázala to.

Nyní Jane otevřela přímo v domě dílnu a šije polštáři. Vrací dluhy těm, kteří jí při stavbě pomáhali s financemi.

Dalším zdrojem příjmů je samotný dům. Pronajímá pokoje místním obyvatelům a návštěvníkům. Dům je dobře umístěn, takže finanční potok není vyčerpán.

Příběh pracovité ženy okouzlil místní obyvatele, o Jane se dokonce píší články.

Tato žena si rozhodně zasloužila respekt!

Zdroj: optim1stka.ru

Share