Žena strávila většinu svého života bez moderních technologií: To však jí nezabránilo vydělávat peníze

Angličanka se rozhodla, že civilizovaný svět není pro ni, ale to jí nezabránilo vydělávat peníze. Kromě využívání přírodních darů, úspory energie a vody, žena učí lidi, jak přežít v neobvyklých podmínkách.

56letá Lynx Wilden strávila většinu svého života bez moderních technologií. Žena už žila ve vigvamu v Arizoně, v jurtech v Montaně a Novém Mexiku. A neměla vodu ani elektřinu ani technologii.

Lynx se narodila a vyrostla ve Velké Británii. Po maturitě se ve věku 16 let ocitla ve Švédsku a poté odešla se svým přítelem do Spojených států. Tam dívka začala studovat botaniku a uvědomila si, že chce dělat něco, co ji spojí s přírodou.

V této době začala praktikovat život ve volné přírodě a pokračovala i po narození své dcery Clary.

Zdroj: ukr.media

Po 46. narozeninách zdědila Wilden skromné ​​dědictví z panství své matky v Británii, což jí umožnilo koupit pozemek o rozloze 202 hektarů 19 kilometrů od města Tuisp.

Díky solárním panelům a studnám instalovaným bývalými majiteli získala Lynx přístup k elektřině a dodávce vody. Ale žena je téměř nepoužívá.

Žije v dřevěném domě, místo baterky používá petrolejovou lampu, chodí ve volných šatech, které vyrobila ze zvířecích kůží. Vytápí dům pouze krbem. Žena tráví noc v lese, kde postavila malou chatu. Podle ní ráda spí na zemi.

Už 20 let vede Lynx autorský program o divoké zvěři. Shromažďuje skupinu 10 až 15 lidí, se kterými chodí do vzdálených přírodních koutů světa: do Idaho, Švédska, Řecka.

Zdroj: ukr.media

Tam je žena učí v divočině různé dovednosti přežití.

Program trvá 30 dní, po celou tu dobu jsou lidé odříznuti od civilizace a používají pouze dary přírody. Naučí se zapalovat oheň, stavět chaty, dělat louky a lovit.

Tímto způsobem Lynx pomáhá zákazníkům získat sadu dovedností, která jim pomůže být soběstačnými v přírodě.

„Uvolní vám něco ve vaší mysli, když si uvědomíte, že není třeba chodit do obchodu a koupit si nástroj, který vám usnadní život,“ říká Lynx.

Zdroj: ukr.media

Lynx používá však něco z 21. století. Například pro svůj program často chodí do veřejných knihoven, kde sedí u počítače, aby aktualizovala informace na webových stránkách svého programu, kontrolovala aplikace a e-mail.

Hlavním cílem Lynx je vytvořit rezervu, ve které budou lidé žít v souladu s divokou flórou a faunou, a přitom ji uchovat pro budoucí generace.

Na otázku, zda se vrátí do civilizovaného světa, odpoví Lynx negativně.

„Chtěla bych se ponořit hlouběji do systému, který mě zotročuje? Opravdu ne. Někdy chci jít ještě dál pryč od společnosti,“ přiznává žena.

Zdroj: ukr.media

Zatímco si Wilden nemůže dovolit úplně se odvrátit od světa, protože pro takový život potřebuje klan. Očividně není připravena být úplně sama v divočině.

Share