Soud rozhodl, že Pavel Novotný není vinen: Šlo o trestný čin, státní zastupitelství už podalo stížnost

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný je kvůli svým výrokům často středem pozornosti. Někdy se dokonce ocitne u soudu. Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl, že Pavel Novotný není vinen ze spáchání trestného činu, a to podněcování vraždy poslance Zdeňka Ondráčka.

Může však jít o přestupek. Případem se tak bude zabývat Pražský magistrát. Státní zastupitelství už podalo stížnost, protože takové rozhodnutí považuje za nepravomocné.

Zdroj: MAFRA

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček loni navštívil neuznanou Doněckou lidovou republiku, která vznikla na východě Ukrajiny.

Pavel Novotný poté na svém Twitteru napsal, že by si přál, aby český komunista za svůj čin visel. Reagoval tak na příspěvek Miroslava Kalouska, který považoval cestu Zdeňka Ondráčka za „blíží vlastizradě“.

Zdroj: Petr Topič, MAFRA

V rozhodnutí soudu zaznělo, že výrok Pavla Novotného nemohl k závažným následkům. Také to není považováno za provokativní výrok.

To znamená, že podle soudu by se tento případ měl řešit v rámci civilního nebo správního zákoníku, ale nikoliv trestního.

Zdroj: Milan Malíček, Právo

„Jednání obviněného dle názoru soudu nenaplňuje znaky skutkové podstaty žalovaného trestného činu ani jiného trestného činu uvedeného v trestním zákoníku,“ napsáno v soudním usnesení.

Není to první podobný výrok, kvůli kterému musel Pavel Novotný k soudu. Pražský politik byl odsouzen na začátku letošního roku za vyhrožování smrtí podnikateli Markovi Vítovi.

Zdroj: Petr Topič, MAFRA

Informoval o tom portál Deník N. Starosta byl prý také nucen zaplatit pokutu 66 tisíc a 600 korun.

Na začátku letošního léta se policie začala zajímat o výroky Pavla Novotného, který mluvil na adresu bývalého policejního prezidenta Stanislava Novotného.

Zdroj: Profimedia.cz

Pavel Novotný během vysílání jedné ruské televizní stanice označil Stanislava Novotného za blázna, šmejda a vlastizrádce. Byly to závažné výroky, které mohou mít následky.

Share