10 kosmetických tajemství z Koreje, díky nimž bude vaše pokožka zdravá a lesklá

Dnes vám chceme prozradit tajemství krásy asijských žen, které mají dokonalou zdravou pokožku. Korejské ženy mají rovnoměrný tón pleti, která svítí zdravím a mládím. Tyto ženy znají mnoho zvláštních tajemství, která jim pomáhají vždy vypadat dobře.

10. Pravidlo deseti vteřin

Zdroj:poshepky.com

Vždy naneste krém na pokožku 10 vteřin po sprše. Proč to funguje lépe: po sprchování jsou póry na pokožce otevřené, takže krém lépe proniká do nejhlubších vrstev pokožky a dokonale ji zvlhčuje.

9. Masáž horkým ručníkem

Zdroj:poshepky.com

Vezměte běžný ručník a namočte ho do horké vody. Potom zakryjte svou tvář tímto ručníkem po dobu 15 minut. Potom dejte ručník pryč a naneste olej nebo krém.

8. Jamsu

Zdroj:poshepky.com

Tato metoda vám pomůže vytvořit matnou pokožku po aplikaci make-upu. Na obličej by měl být nanesen základ nebo pudr a poté ponořit obličej do nádoby se studenou vodou. Zůstaňte tam 30 sekund. Make-up vám rovnoměrně zakryje obličej.

7. Pěna na holení na akné

Zdroj:poshepky.com

Holicí pěna dokonale zmírňuje zánět pokožky. Stačí aplikovat pěnu na pokožku a pomocí masážních pohybů ji rozprostřít na obličej. Nechte působit 5-10 minut a opláchněte se teplou vodou. Použivejte tento způsob dvakrát týdně. Pánská holicí pěna má antiseptické vlastnosti, takže pomáhá v boji proti akné.

6. Mořské řasy nori na obličeji

Zdroj:poshepky.com

Nori je skvělou volbou pro obličejovou masku, protože tyto řasy mají antibakteriální vlastnosti a nasycují pokožku užitečnými vitamíny a minerály. Stačí jen namočit listy do teplé vody a aplikovat na kůži po dobu 15 minut.

5. Solné pleťové tonikum

Zdroj:poshepky.com

Sůl tonikum dokonale dezinfikuje pokožku a děla plet méně mastnou. Chcete-li ji připravit, smíchejte 1 lžíci soli s teplou vodou.

4. Náplast na akné

Zdroj:poshepky.com

Náplasti na akné jsou v Koreji velmi populární. Uklidňují zánět a léčí akné. Můžete si je koupit v jakémkoli internetovém obchodě.

3. Sójové mléko

Zdroj:poshepky.com

Sójové mléko zlepšuje fungování mazových žláz a omlazuje pokožku. Zde je návod, jak použít sójové mléko pro krásu: navlhčit hadřík sojovým mlékem a nechat na čisté tváři po dobu 15-20 minut. Udělejte to jednou nebo dvakrát týdně.

2. Kokony bource morušového

Zdroj:poshepky.com

Kukly bource morušového dokonale čistí pokožku odumřelých buněk a vyrovnávají tón obličeje. Musíte položit kokon na prst a masírovat pokožku s ním po dobu 15 minut.

1. Citrony pro zesvětlení pokožky

Zdroj:poshepky.com

K zesvětlení pokožky můžete použít citron. Citrony odšťavněte a nakrájejte na polovinu. Poté ji aplikujte na oblasti těla, které chcete zesvětlit. Vitamin C inhibuje tvorbu melaninu a zlepšuje pružnost pokožky.

Nepoužívejte tento produkt na citlivou pokožku a 2 týdny před opalováním.

Share