Hotely pro nakažené koronavirem: jedna noc karantény může stát až 2 tisíce korun

V české metropoli už začal fungovat první hotel pro nakažené koronavirem. Rezervovat lůžko v hotelu je možné přes internet, na recepci také nikdo nebude muset kontaktovat nikoho. Také pacient si může objednat jídlo prostřednictvím mobilní aplikace, které bude doručene ke dveřím. Ale není to úplně zadarmo, jedna noc bude stát až 2 tisíce korun.

Otevření prvního hotelu pro nemocné koronavirem se uskutečnilo v Praze. Karanténa teď může být docela příjemná.

Zdroj: gettyimages

Je to čtyřhvězdičkový hotel. Personál nebude v kontaktu přímo s nemocnými, rezervace bude online a jídlo přinese ke dveřím.

Klíč je ve dveřích, když pacient přijde do pokoje a zavře za sebou dveře, pak nebude mít právo opustit pokoj až do konce karantény.

Pokud pacient bude muset vyřešit nějaké věci, pak to udělá prostřednictvím on-line recepce.

Zdroj: Profimedia.cz

Samostatnou službou bude úklid pokoje, protože hotel po dobu karantény pokoj neuklízí, dokud tam pacient je.

Taková karanténa ale rozhodně nebude levná. Jedna noc v tomto hotelu bude stát 1 tisíc korun, pokud pacient ještě bude chtít snídat, pak už to bude stát 1,2 tisíce korun za noc.

„Otvíráme hotel pro pozitivně testované lidi. Máme 55 pokojů a všechny jsou k dispozici nakaženým. Zatím jich tu dočasně bydlí 15,“ řekl majitel tohoto hotelu Jaroslav Svoboda.

Zdroj: gettyimages

Pokud bude pacient chtít prádlo vyprat, bude za to muset také zaplatit. Bude muset své prádlo umístit do speciálního pytle a nechat ho za dveřmi.

Nicméně trvale bydlení v jedné místnosti po několik dní rozhodně není psychicky snadné. Hotel proto svým zákazníkům nabízí různé zábavy.

Zdroj: gettyimages

Například pacient si může objednat playstation, audioknihy, filmy nebo cédéčka. Takže v každém případě karanténa nebude příliš nudná.

Když pacientovi dojde izolace a odejde z hotelového pokoje, bude pokoj po dezinfekci jeden den v karanténě.

Share