Pavel Novotný zůstal bez policejní ochrany: starosta pražských Řeporyjí o tom informoval sám, také nevydržel a rozhodl se promluvit o stranách KSČM a SPD

Čtyři a půl měsíce ochraňovala policie starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného. Starosta o tom informoval sám v pondělí. Není to poprvé. Na jeho adresu opakovaně zazněly hrozby ze strany Ruska i anonymní hrozby.

Pavel Novotný poznamenal, že policie v Česku funguje dobře.

V Rusku se Pavel Novotný nelíbí mnoha politikům za to, že v Praze instaloval pamětní desku vlasovcům. Tam se jim říká zrádci.

Zdroj: David Neff, MAFRA

Pavel Novotný nebyl jediným politikem, který dostal policejní ochranu. Primátor Zdeněk Hřib a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář se také stali osobnostmi, které bylo nutné ochraňovat.

Zdroj: MAFRA

Dělali také nějaké akce, které se Rusku nelíbily. Například Ondřej Kolář odstranil sochu maršála Koněva. Pak se objevily zvěsti o ruském agentovi, který měl s sebou ricin.

Foto: Mária Rušínová

V poslední době už sám Pavel Novotný nechápal, proč tuto ochranu potřebuje. Na začátku to bylo pochopitelné, protože existovaly hrozby ze strany Ruska.

Zdroj: Profimedia.cz

„Nikdo okolo mě o ní ani nevěděl a policie se snažila být k daňovým poplatníkům šetrná,“ řekl Pavel Novotný koncem minulého měsíce.

Zdroj: Petr Topič, MAFRA

V pondělí prostřednictvím svého Twitteru oznámil starosta pražských Řeporyjí, že už nemá policejní ochranu.

Poděkoval policistům a řekl, že odvedli dobrou práci.

Pavel Novotný také nevydržel a rozhodl se promluvit o stranách KSČM a SPD i o jejich voličích.

Zdroj: Petr Topič, MAFRA

Kromě těchto tří politiků policie ještě hlídala europoslance Tomáše Zdechovského. Před časem dostal s rodinou několik tisíc výhrůžek.

Share